Zwycięstwo w turnieju Silesia Handball Cup
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Zwycięstwo w turnieju Silesia Handball Cup

W sobotę w hali zawierciańskiego OSiRu odbył się turniej Silesia Handball Cup. Wzięły w nim udział 3 drużyny: MKS Olimpia Piekary Śląskie, Viret CMC Zawiercie i SPR Grunwald Ruda Śląska. Młodym piekarskim szczypiornistom udało się zwyciężyć w obu spotkaniach i ostatecznie sięgnęli po triumf w końcowej klasyfikacji.

W pierwszym meczu, który odbył się o godzinie 8:00 nasza drużyna zmierzyła się z gospodarzami turnieju. Po pierwszej połowie dzięki bardzo dobrej grze w obronie i skutecznej w ataku na tablicy widniał wynik 5:14 dla MKS. W drugiej części meczu piekarzanie utrzymali wysoką przewagę i ostatecznie pokonali Viret 18:26.

W kolejnym meczu przeciwko drużynie MKS Olimpia stanęli zawodnicy z SPR Grunwald Ruda Śląska.
Również w tym spotkaniu od samego początku przeważali sportowcy z Piekar. Mecz ostatecznie zakończył się satysfakcjonującym dla MKS-u wynikiem 27:21.

Oprócz zwycięstwa drużynowego, także jedna z nagród indywidualnych padła łupem naszego młodego szczypiornisty – najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Łukasz Gogola.

W dzisiejszym turnieju wzięło udział 21 zawodników.

Bramkarze: Michał Dworaczek, Darek Kapica i Kamil Kowalczyk
Skrzydłowi: Szymon Janik, Filip Lindner, Bartosz Lubos, Bartosz Matejczyk, Marcin Franielczyk, Kamil Kozieł i Bartosz Jaksik
Rozgrywający: Łukasz Gogola, Patryk Miłek, Mikołaj Żakowski, Szymon Kotalczyk, Mateusz Czapla, Łukasz Kucharczyk i Mateusz Mielczarek
Obrotowi: Dawid Ludyga, Cyprian Moj, Mateusz Cieślik i Adrian Danysz