Zwycięstwo na początek!

Arkadiusz Kowalski, Artur Kot

W spotkaniu pierwszej kolejki I ligi grupy B Olimpia MEDEX Piekary Śląskie nie bez problemów pokonała we własnej hali Viret CMC Zawiercie 31:25 (14:14). W ekipie gospodarzy niewątpliwie najjaśniejszym ogniwem był bramkarz Artur Kot, który w kluczowych momentach zatrzymywał ataki gości.

Początek spotkania nie zwiastował emocji. Olimpia szybko odskoczyła na kilka bramek, a w 24. minucie prowadziła już nawet 13:7 głównie za sprawą dobrej gry w obronie i wyprowadzania zabójczych kontr. Ostatnie pięć minut pierwszej połowy to jednak drastyczna zmiana obrazu gry. Olimpia straciła skuteczność, co skrzętnie wykorzystali zawiercianie i zdołali doprowadzić do remisu.

Druga połowa to w większości wyrównana gra obu drużyn. Olimpia MEDEX utrzymywała niewielką przewagę, jednak Viret CMC miał swoje okazje by po raz kolejny wyrównać stan spotkania. W tym momencie na posterunku stanął jednak bramkarz Artur Kot, który w pewnym momencie wręcz zamurował dostęp do piekarskiej bramki. To tylko zmotywowało jego kolegów z ofensywy, którzy w ostatnich pięciu minutach meczu po raz kolejny odskoczyli rywalom i zapewnili sobie zdecydowane zwycięstwo w całym spotkaniu 31:25.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – Viret CMC Zawiercie 31:25 (14:14)

Olimpia: Kot 1, Zemelka, Kowalczyk – Miszka 3, Zagała, Chromy, Cieślik 4, Parzonka 2, Rosół 5, Ludyga, Kotalczyk 4, Miłek 4, Kowalski 2, Płonka 6.

Kary: 14 minut, Karne: 1/1

Viret: Ratuszniak, Buchcic – Zagała, Karwowski, Salamon, Szymański 4, Kurełek, Szlinger 7, Kurzawa 1, Strużyna 3, Migała 3, Makaruk 5, Najuch 1, Kubisztal 1.

Kary: 12 minut, Karne: 4/6.