Zagramy w 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski

Szymon Kotalczyk

W czwartkowym spotkaniu finałowym PGNiG Pucharu Polski na szczeblu województwa śląskiego Olimpia MEDEX Piekary Śląskie pokonała na wyjeździe Viret CMC Zawiercie 27:23 (15:14).

Początek spotkania należał zdecydowanie do piekarzan, którzy prowadzili nawet 5:1. W późniejszych minutach do głosu coraz częściej dochodzili gracze Viretu i gonili wynik. Trener Sławomir Szenkel przez cały mecz mocno rotował składem dzięki czemu na występ mogli liczyć wszyscy znajdujący się w kadrze zawodnicy. Do przerwy piekarzanie prowadzili skromnie, bo 15:14.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawiercianie. Bramkę na kilka minut zamurował Marcin Pietruszka i gospodarze wyszli nawet na jednobramkowe prowadzenie. Ostatni kwadrans należał już jednak do wyżej notowanej Olimpii, która wypracowała kilkubramkową przewagę i nie oddała jej już do końca spotkania.

Viret CMC Zawiercie – Olimpia Medex Piekary Śląskie 23:27 (14:15)

Viret CMC: Pietruszka, Mentel – Mięsopust 4, I. Zagała 3, Salamon 1, Cieniek 2, Szymański 1, Bugaj 4, Maj, Kurełek 3, Kurzawa, Makaruk 2, S. Danysz 2, A. Danysz 1, Pawlik.