W sobotę Ostrovia!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

W sobotę Ostrovia!

Mariusz Kempys

W sobotę Ostrovia!

Już w najbliższą sobotę 26 listopada Olimpia MEDEX Piekary Śląskie zmierzy się w 11. kolejce I ligi grupy B piłkarzy ręcznych na wyjeździe z KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Spotkanie z Ostrovią będzie wyjątkowe z kilku względów. Olimpia będzie chciała nadal śrubować licznik zwycięstw odniesionych z rzędu. Piekarzanie w ostatnich tygodniach odprawiali z kwitkiem kolejko SPR PWSZ Tarnów, KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski, Olimp Grodków, Vive II Tauron Kielce i ASPR Zawadzkie. Ta seria pozwoliła piekarskiej drużynie na dłużej zagościć na szczycie ligowej tabeli. Mecz z Ostrovią i ewentualna wygrana może przesądzić o tym, że taki stan rzeczy utrzyma się co najmniej do końca 2016 roku.

Odmienne nastroje panują w ekipie z południowej Wielkopolski. Ostrovia nie notuje ostatnio najlepszych wyników i wobec bardzo wyrównanego poziomu w tegorocznej lidze spadła na ósme miejsce. Kibice w Ostrowie Wielkopolskim liczą, że przełamanie przypadnie właśnie na mecz z liderem. Z pewnością mobilizująco na drużynę wpływać będzie pochodzący i na co dzień mieszkający w Piekarach Śląskich trener, Krzysztof Przybylski. Zadanie jednak nie będzie łatwe, bo piekarski walec w ostatnich tygodniach nie zatrzymuje się i w większości meczów w przekonującym stylu schodzi z parkietu zwycięski.

Oba zespoły przed sezonem rozegrały dwa sparingi. W obu lepsza okazała się drużyna z Piekar Śląskich. Jak będzie tym razem? Mamy nadzieję, że podobnie. Odpowiedź na to pytanie przyniesie jednak sobotni wieczór. Początek spotkania o godzinie 17:00.