Vive II na drodze. Gramy o piąte z rzędu zwycięstwo!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Vive II na drodze. Gramy o piąte z rzędu zwycięstwo!

Michał Rosół

Vive II na drodze. Gramy o piąte z rzędu zwycięstwo!

Już w sobotę o godzinie 18:00 po raz dwudziesty drugi w tym sezonie ligowym na parkiet wybiegną zawodnicy Olimpii MEDEX Piekary Śląskie. Przeciwnikiem w hali piekarskiego MOSiR-u będą rezerwy mistrza Polski – Vive Tauronu Kielce.

Olimpia cały czas nie schodzi z fotela lidera i na pięć kolejek przed końcem sezonu ma wciąż punkt przewagi nad drugim Kaliszem. W sobotni wieczór przed podopiecznymi szansa na piąte z rzędu zwycięstwo, to również okazja, by potwierdzić, że w piekarskiej hali na lidera nie ma mocnych. Przypomnijmy, że Olimpia wygrała jak dotąd wszystkie domowe spotkania.

Nasz najbliższy przeciwnik to najmłodsza drużyna w lidze, która w tym roku występowała jeszcze w mistrzostwach Polski juniorów. Kilkoro zawodników regularnie zasila również szeregi pierwszej drużyny kieleckiego Vive. – Czeka nas trudna przeprawa. Przyjeżdża młody, waleczny zespół, z dobrymi warunkami fizycznymi i zawodnikami, którzy mają za sobą już występy w pierwszej drużynie kieleckiego klubu – zapowiada Sławomir Szenkel. Nastroje w ekipie z Piekar Śląskich są jednak bojowe, każdy chce udowodnić, że Olimpia liderem jest nieprzypadkowo, a hala przy Ziętka to prawdziwa twierdza. – Serdecznie zapraszamy oczywiście naszych kibiców, proszę wierzyć, że pełna hala naprawdę pomaga chłopakom w odnoszeniu zwycięstw – dodaje trener piekarzan. – To młody zespół, aczkolwiek bardzo utalentowany i przyjadą z pewnością z nastawieniem „bij mistrza”. Aczkolwiek myślę, że jeśli postawimy swoje warunki na własnym parkiecie to ten mecz skończy się naszym zwycięstwem – analizuje kapitan zespołu i Sportowiec Roku 2016 w Piekarach Śląskich, Mariusz Kempys.

Vive Tauron II Kielce zajmuje obecnie dziesiątą pozycję w lidze. Nie może być jeszcze pewne utrzymania w lidze, jednak w ostatnich tygodniach notuje niezłe wyniki, z wygranymi z Siódemką i Ostrovią na czele. Sobotnie spotkanie z pewnością dostarczy piekarskim kibicom kolejnych niezapomnianych emocji. Serdecznie zapraszamy.

22. kolejka I ligi grupy B, sobota 1 kwietnia 2017 r., godz. 18:00

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – Vive Tauron II Kielce