Udane zakończenie rundy!

Łukasz Płonka

W swoim ostatnim ligowym spotkaniu w roku 2016 Olimpia MEDEX Piekary Śląskie pokonała na wyjeździe Siódemkę Miedź Legnica 31:25 (15:12).

Piekarzanie rozegrali w sobotni wieczór naprawdę dobre zawody. Już od początku potwierdzili, że na trudny teren przyjechali jak po swoje i będą chcieli wywieźć komplet punktów. W piątej minucie meczu po bramce po raz kolejny najskuteczniejszego Łukasza Gogoli zrobiło się 4:1 dla gości. W kolejnych minutach gospodarze doszli Olimpię na dwie bramki i taki wynik utrzymywał się przez większą część pierwszej połowy. W końcówce piłkarze z Piekar Śląskich znów jednak odskoczyli i ta część meczu zakończyła się wynikiem 15:12 dla gości.

W drugiej połowie Olimpia nie spuszczała z tonu. Siódemka nie miała pomysłu na zatrzymanie m.in. szalejącego na skrzydle Łukasza Płonki. W tym meczu dobrze też wyglądała współpraca z kołem, co wykorzystywał Maciej Chromy, zdobywca pięciu bramek. Na kwadrans przed końcową syreną piekarzanie prowadzili już ośmioma bramkami i byli niemal pewni zwycięstwa. W końcówce Siódemka zdołała jeszcze zniwelować straty, jednak realnie nie zagrozili już liderowi z Górnego Śląska, który wygrał całe spotkanie 31:25.

Olimpia MEDEX zakończyła rundę na pierwszym miejscu w tabeli i ma trzy punkty przewagi nad MKS-em Kalisz. Właśnie z zespołem Bartłomieja Jaszki podopiecznych Sławomira Szenkela czeka jeszcze jeden pojedynek w tym roku kalendarzowym. We wtorek w ramach 1/16 PGNiG Pucharu Polski obie drużyny zmierzą się w Kalisz Arenie. Początek tego spotkania o 19:00.

Siódemka Miedź Legnica – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 25:31 (12:15)

Siódemka: Mazur, Kaczmarek – Szuszkiewicz 7, Majewski 5, Lasak, Skiba 2, Antosik 2, Płaczek, Cegłowski, Piwko 7, Kuta 1, Wita 1, Piróg.

Kary: 12 min. Karne: 3/4

Olimpia: Kot – Czapla 1, Cieślik, Chromy 5, Parzonka 1, Rosół 2, Gogola 8, Kotalczyk 1, Kempys 3, Płonka 6, Fidyt 2, Miłek, Jaksik.

Kary: 8 min. Karne: 3/5