Tłumy na prezentacji!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Prezentacja MKS Olimpia Piekary Śląskie

Tłumy na prezentacji!

Prezentacja MKS Olimpia Piekary Śląskie

fot. Radosław Cięciel

Sala pękająca w szwach, wielu honorowych gości, występy mażoretek i oczywiście uroczyste przedstawienie wszystkich zawodników – tak w skrócie wyglądała pierwsza w historii klubu przedsezonowa prezentacja drużyny MKS Olimpia Piekary Śląskie.

Impreza, która w niedzielny wieczór odbyła się w kozłowogórskiej filii Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich, przyciągnęła setki widzów, dzięki czemu wszystkie przygotowane miejsca zostały zajęte, a sala szczelnie wypełniła się wiernymi fanami drużyny.

Na samym początku zebranym widzom zaprezentowały się mażoretki z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Azaria” – świeżo upieczone brązowe medalistki Mistrzostw Świata, które pod koniec sierpnia odbyły się w Pradze.

Następnie Marcin Hirnyk, redaktor Radia Piekary, prowadzący niedzielną imprezę, powitał wszystkich przybyłych gości, sponsorów, a także kibiców i sympatyków piłki ręcznej.

Na wstępie przedstawiona została historia klubu, konferansjer przybliżył także informacje dotyczące kończących się przygotowań do sezonu, rozegranych sparingów i najbliższych planów Olimpii.

Po części wprowadzającej, nastąpiła główna faza wydarzenia. a mianowicie prezentacja zawodników MKS-u. Na scenie pojawiła się cała kadra drużyny seniorów wraz ze sztabem szkoleniowym,  która po raz pierwszy zaprezentowała się kibicom w swoich nowych strojach meczowych.

Po zawodnikach, na scenie pojawił się zarząd klubu, w którego imieniu przemawiał prezes Adrian Szastok. Przedstawiciel władz MKS-u serdecznie podziękował głównemu inicjatorowi powstania klubu, prezydentowi miasta, panu Stanisławowi Korfantemu, wszystkim sponsorom, współpracownikom, a także zawodnikom i kibicom, którzy wykazali się ogromną cierpliwością i wyrozumiałością w obliczu początkowych organizacyjnych zawirowań dotyczących przejęcia sekcji sportowych i licencji na grę w I lidze od  GKS-u Olimpia.

Szef MKS-u na koniec swojej wypowiedzi zaprosił na scenę prezydenta Stanisława Korfantego, któremu wręczono koszulkę klubową z numerem 1. Prezydent w ciepłych słowach odniósł się do pracy zarządu oraz samych zawodników i sztabu szkoleniowego, życząc drużynie sukcesów sportowych z awansem do Ekstraklasy na czele.  Gospodarz miasta wręczył zawodnikom także drobne upominki, a na koniec pozował do wspólnego zdjęcia.

Na zakończenie po raz kolejny widzom zaprezentowały się mażoretki z „Azarii”. Kibice zebrani w sali kozłowogórskiego MDK podczas trwania całej imprezy mogli wypełniać deklaracje przystąpienia do „Klubu 100”, a także zamówić karnety na zbliżający się sezon rozgrywkowy. Dodatkowo, wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć i zarezerwować dla siebie gadżety klubowe, wśród których można było znaleźć koszulki, bluzy, czapki, a nawet skarpety z logiem klubu.

Pierwsze spotkanie w ramach I ligi, nasi szczypiorniści rozegrają już w najbliższą sobotę w Zawierciu z miejscowym Viretem. Pierwszy mecz u siebie rozegrany zostanie 4 października na wyremontowanej hali przy ul. Ziętka. Przeciwnikiem będzie wtedy SPR Tarnów.