Rozpoczęliśmy treningi!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Olimpia - przygotowania

Rozpoczęliśmy treningi!

Rozgrzewka, beep test, rzuty piłką lekarską i piłka nożna. Tak pierwszy trening we własnej hali spędzili szczypiorniści Olimpii MEDEX Piekary Śląskie. Półtoragodzinne zajęcia były wprowadzeniem do tego, co przez najbliższe kilka tygodni czeka piłkarzy ręcznych z Piekar Śląskich.

– Na początku z pewnością w harmonogramie znajdzie się dużo zajęć ogólnorozwojowych, ale już jutro zaplanowaliśmy również ćwiczenia z piłkami – mówi Sławomir Szenkel, trener piekarskich szczypiornistów.

Na treningu nie pojawiło się kilku graczy, którzy wkrótce wrócą do treningów po urlopach. Nowymi twarzami byli Mateusz Zięba i Robert Nosek z rocznika 1998, których trener będzie obserwował pod kątem przydatności do kadry pierwszej drużyny. Gościnnie w zajęciach wziął udział także Damian Kowalczyk, który przebywa na urlopie w Polsce.

– Wszyscy są zdrowi i są gotowi walczyć o pierwszy skład. To najważniejsze – podkreśla trener Szenkel.

Zawodnicy Olimpii rozegrają podczas okresu przygotowawczego kilka sparingów. Rywalami będą Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Nielba Wągrowiec, Zagłębie Lubin, Siódemka Legnica i Grunwald Ruda Śląska. – Być może jeszcze zagramy jakiś mecz kontrolny, ale na razie nie ma żadnych konkretów – kończy trener.

Pierwszy mecz w I lidze Olimpia MEDEX Piekary Śląskie rozegra 10 września. Przeciwnikiem piekarzan w hali przy Ziętka będzie wtedy Moto-Jelcz Oława.