Pewna wygrana z Vive II!

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie

W spotkaniu 22. kolejki I ligi grupy B Olimpia MEDEX Piekary Śląskie pewnie pokonała u siebie rezerwy mistrza Polski Vive Tauron II Kielce 38:23 (17:13).

Początek meczu nie zwiastował tak pewnej wygranej gospodarzy. Goście wyszli na parkiet bardzo zmobilizowani, wyłączając z gry Mariusza Kempysa udało im się odskoczyć na kilka bramek. W 14. minucie było 9:5 dla Vive, a spora w tym zasługa Bartłomieja Bisa, który w samej tylko pierwszej połowie zdobył aż dziewięć bramek. W kolejnych minutach Olimpia zwarła szeregi i stopniowo niwelowała straty, by w końcówce pierwszej części meczu odskoczyć rywalom i zakończyć tę część meczu z czterobramkową przewagą (17:13). Solidna obrona i dobra gra obu piekarskich bramkarzy przyniosła skutek w postaci wielu kontr, na których najbardziej skorzystał rozgrywający bardzo dobre zawody Michał Rosół (9 bramek).

Druga połowa tylko potwierdziła wyższość piekarskiej ekipy. Z czasem przewaga rosła, a Vive było bezradne wobec żelaznej obrony Olimpii. Piekarski team umocnił się na fotelu lidera. Kolejne spotkanie już za tydzień, również w hali przy ul. Ziętka. O 18:00 awansem rozegrany zostanie bowiem mecz 24. kolejki, w której Olimpia zmierzy się z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – Vive Tauron II Kielce 38:23 (17:13)

Olimpia: Kot, Zemelka – Chromy 3, Fidyt 1, Cieślik, Parzonka 2, Rosół 9, Ludyga 2, Gogola 5, Kotalczyk 3, Miłek 1, Jaksik 1, Kempys 2, Kowalski 5, Płonka 4.

Kary: 14 minut, Karne: 0

Vive Tauron II: Markowski, Kijewski, Drozd – Telka 2, Bulski 2, Vujović 3, Kogutowicz 1, Stępnik 2, Grabowski 2, Siedlarz 1, Godzisz, Bis 9, Ciołak 1, Bysiak, Grdeń.

Kary: 6 minut Karne: 5/9.

Sędziowali: Gnyszka, Stonoga (Ozimek).