Ostrovia bez szans w Piekarach!

Olimpia Piekary Śląskie

Ostrovia bez szans w Piekarach

W meczu 22. kolejki I ligi grupy B piłkarzy ręcznych Olimpia Piekary Śląskie pokonała pewnie w hali piekarskiego MOSiR-u Ostrovię Ostrów Wielkopolski 35:28 (18:11).

Zespół z Piekar rozpoczął sobotni mecz z wysokiego C, już od pierwszych minut narzucając rywalom swój styl gry. Drużyna Witolda Rojka nie potrafiła sobie poradzić z dobrze dysponowanymi zawodnikami naszej drużyny. Po dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 8:4 i goście czuli, że bardzo trudno będzie im wywieźć ze Śląska dobry rezultat.

Bardzo skutecznie w ekipie Olimpii zagrali rozgrywający. Świetną dyspozycję zaprezentował Kamil Cieniek, który raz po raz z drugiej linii trafiał do bramki gości. Ostatecznie „Cieniu” zdobył najwięcej, bo siedem bramek, i został najlepszym zawodnikiem tego spotkania. Pewność w ataku szła w parze ze świetną dyspozycją w defensywie, a także udanymi paradami Damiana Kowalczyka. Dzięki tak efektownej i efektywnej grze, nasi zawodnicy na przerwę schodzili z wysokim prowadzeniem 18:11.

Jak się okazało, sił i koncentracji wystarczyło także na całą drugą połowę meczu. Poziom skuteczności nie spadał, a ostrowianie mieli coraz mniej pomysłów na zatrzymanie ochoczo atakujących gospodarzy. Nasi szczypiorniści prez pewien czas utrzymywali dziesięciobramkowe prowadzenie, jednak dzięki kilku udanym akcjom w ostatnich minutach gry, ostrowianie przegrali ostatecznie „tylko” siedmioma trafieniami.

Do dość nieprzyjemnej sytuacji doszło w 41. minucie meczu. W starciu przy bramce Ostrovii ucierpieli Arkadiusz Kowalski i Piotr Kierzek. Obaj zawodnicy rozcięli łuki brwiowe i w hali piekarskiego MOSiR-u polała się krew. Jak jednak nieoficjalnie wiadomo, zawodnicy przeszli już wstępne badania i na szczęście żaden z nich nie odniósł poważniejszego urazu.

MKS Olimpia Piekary Śląskie 35:28 (18:11) KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Olimpia: Kowalczyk, Zemelka – Parzonka 2, Smolin 2, Kurzawa 1, Chromy 2, Włoka 2, Fidyt 3, Cieniek 7, Rosół 6, Kowalski 6, Miłek, Kempys 4, Tatz, Danysz.

Kary: 10 minut Karne: 1/1.

Ostrovia: Adamczyk, Tarko – Jaruzek, Galewski 5, Kierzek 1, Dutkiewicz 1, Bałwas 6, Wojciechowski 1, Tomczak 7, Bielec 4, Pernak, Śliwiński 2, Klara, Staniek 1.

Kary: 4 minuty Karne: 7/7.