OLIMPIA WYGRYWA Z OSTROVIĄ!

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie

Od początku spotkania widać było, że Ostrovia do Piekar Śląskich przyjechała walczyć o punkty. Zawodnicy Kazimierza Kotlińskiego długo dotrzymywali kroku gospodarzem, ale ostatecznie to Olimpia MEDEXzdobyła komplet punktów.

Mecz świetnie zaczął się dla podopiecznych trenera Sławomira Szenkela. Po bramkach Arkadiusza MiszkiŁukasza Płonki piekarzanie prowadzili 2:0. W kolejnych minutach Ostrovia wyrównała grę, jednak to Olimpia minimalnie prowadziła. Dopiero pod koniec pierwszej części spotkania drużyna z Piekar odskoczyła na cztery bramki i ta część spotkania zakończyła się wynikiem 15:11.

W drugiej połowie meczu Olimpia nadal utrzymywała prowadzenie. Ostrovia złapała drugi oddech w okolicach 45. minuty kiedy zniwelowała straty tylko do jednej bramki. Ku radości piekarskich kibiców drużyna Sławomira Szenkela po raz kolejny odskoczyła i w końcówce zapewniła sobie trzy punkty wygrywając całe spotkanie 28:24. Najwięcej bramek dla Olimpii zdobył skrzydłowy Łukasz Płonka.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 28:24 (15:11)

Olimpia: Zemelka, Zięba – Miszka 1, Zagała 3, Czapla 3, Chromy, Cieślik 3, Rosół 3, Ludyga, Kotalczyk 3, Miłek 3, Kowalski 3, Płonka 6.

Kary: 6 minut Karne: 2/3

KPR Ostrovia: Piskorski, Foterek – Klara, Piosik, Kuśmierczyk 3, Marciniak 4, M. Wojciechowski 5, Staniek 1, Sz. Wojciechowski 5, Tomczak 2, Skryba 4, Krzywda.

Kary: 8 minut Karne: 5/5