Olimpia wiceliderem!

IMG_0480W meczu 11. kolejki I ligi grupy B piłkarzy ręcznych Olimpia Piekary Śląskie pokonała we własnej hali KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 31:28 (12:16). Dzięki zwycięstwu podopieczni trenera Sławomira Szenkela zostali wiceliderem ligi.

KSZO przyjechało do Piekar Śląskich w jednym celu. Przerwać serię zwycięstw Olimpii i sprawić miłą niespodziankę swoim kibicom. Z początku ta sztuka udawała się zawodnikom Aleksandra Malinowskiego, którzy po pięciu minutach prowadzili 4:3. W kolejnej części spotkania to gospodarze byli stroną przeważającą, co pozwoliło w 11. minucie wyjść na wynik 6:4 dla Olimpii. W tym momencie zawodnicy z Piekar Śląskich mieli kilka szans na podwyższenie wyniku, jednak byli bardzo nieskuteczni, co skrzętnie wykorzystali szczypiorniści z Ostrowca Świętokrzyskiego doprowadzając najpierw do remisu, a później wychodząc na prowadzenie. Niemoc Olimpii przypadła na okres pomiędzy 22., a 27. minutą spotkania, kiedy na pięć bramek przyjezdnych nasi zawodnicy nie odpowiedzieli ani jednym trafieniem, przez co na przerwę schodzili z niekorzystnym dla siebie wynikiem 12:16. Trzeba w tym miejscu podkreślić fantastyczną dyspozycję bramkarza KSZO, Kamila Buchcica, który w dużej mierze przyczynił się do nieskuteczności naszych zawodników.

W przerwie w szatni Olimpii padło pewnie kilka mocnych słów, bo w drugiej odsłonie na parkiecie widzieliśmy odmienioną drużynę. Zawodnicy zagrali uważnie w obronie, a przede wszystkim poprawili swoją skuteczność rzutową. Na skrzydle przełamał się Michał Rosół, jak zwykle w wyśmienitej formie był Mariusz Kempys, swoje bramki dołożył także Jakub Fidyt, który wybrany został najlepszym zawodnikiem spotkania. Osiem minut po wznowieniu gry na tablicy wyników widniał już remis. Wyrównaną grę i wielkie emocje kibice oglądali do samego końca. W 51. minucie czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gości, Konrad Bajwoluk, co również miało wpływ na końcowe rozstrzygnięcie. Olimpii udało się odskoczyć na 3 bramki  w 58. minucie. Wtedy było jasne, że przyjezdni nie zdążą odrobić strat i  nasz zespół zaliczy już szóste zwycięstwo u siebie w tym sezonie.

Olimpia z osiemnastoma punktami na koncie stała się wiceliderem I ligi. Przed zawodnikami Sławomira Szenkela mecze z bezpośrednimi sąsiadami w tabeli. Za tydzień MKS zagra w Ostrowie Wielkopolskim z podopiecznymi dobrze znanego w Piekarach Śląskich Krzysztofa Przybylskiego. Na zakończenie rundy, 12 grudnia w hali MOSiR-u nasz zespół podejmie obecnego lidera, Piotrkowianina.

Mecz z trybun wraz z małżonkiem oglądała Prezydent Miasta Piekary Śląskie pani Sława Umińska-Duraj. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i pomoc w odniesieniu tego jakże cennego zwycięstwa.