Olimpia II rozpoczyna rozgrywki na szczeblu III ligi
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Olimpia II rozpoczyna rozgrywki na szczeblu III ligi

Olimpia II rozpoczyna rozgrywki na szczeblu III ligi

Nasza pierwsza drużyna broni cały czas pozycji lidera I Ligii grupy B, ale  klub rozpocznie walkę jeszcze na innym froncie. Na Śląsku rusza III Liga. Pierwszy mecz z udziałem Olimpii II już w sobotę 11 marca. MKS na własnym parkiecie podejmie MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec. Początek spotkania w hali przy ulicy gen. Jerzego Ziętka o godzinie 15:00.

W tym sezonie III Liga został podzielona na dwie grupy. Olimpia trafiła do grupy A, w której naszego zespołu rywalizować będą jeszcze: Miejski Klub Sportowy Imielin, UKS MOSM Bytom, oraz MUKS Zagłębie Sosnowiec. W grupie B znalazł się: SPR Górnik Zabrze, Grom Jasienica, KS Viret CMC Zawiercie II i UKS 31 Rokitnica. Po rozgrywkach grupowych dwie pierwsze drużyny z grupy A i B zagrają półfinały a pozostałe ekipy rywalizować będą o miejsca 5 do 8.

Olimpię Medex II Piekary Śląskie w rozgrywkach III Ligi będą reprezentowali głównie juniorzy, którzy już zakończyli rywalizację w swoich kategoriach wiekowych. Niewykluczone, że będą ich wspierać zawodnicy pierwszej drużyny, którzy w I Lidze nie mają zbyt wielu okazji do gry.

Pierwsza drużyna Olimpii gra w sobotę wyjazdowy mecz z SPR-em Tarnów, tak więc aby wypełnić pustkę w sobotnie popołudnie warto wybrać się na mecz trzeciej ligi, który rozpocznie się o godzinie 15:00.

Przypomnijmy, że MKS Olimpia Medex Piekary Śląskie ma już na swoim koncie sukcesy na trzecim szczeblu rozgrywek. Przed dwoma laty zespół prowadzony przez trenera Mariusza Grackę wygrał III Ligę. Wtedy w składzie byli nasi juniorzy, którzy teraz w dużej mierze stanowią o sile pierwszoligowej drużyny.