Nieudany wyjazd na wschód. Czas na MKS Kalisz

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie nie będzie dobrze wspominać najdalszego w sezonie 2016/2017 wyjazdu. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Sławomira Szenkela przegrali z beniaminkiem z Białej Podlaskiej i nie wykorzystali szansy na objęcie fotelu lidera rozgrywek.

3. kolejka I ligi grupy B przyniosła wiele niespodzianek. Faworyci zawodzili, niestety do ich grona zaliczyła się także piekarska drużyna, która uległa AZS AWF Biała Podlaska. Piekarzanie nieźle zaczęli mecz i w 9. minucie prowadzili 5:3. Niestety był to jedyny moment niezłej gry naszej drużyny. Później coraz częściej do głosu dochodzili gospodarze, którzy wyrównali, a później wyszli na nieznaczne prowadzenie. Gra zespołu z Piekar Śląskich kompletnie rozsypała się w ostatnich 5. minutach pierwszej części meczu, dzięki czemu rywale schodzili na przerwę z wynikiem 16:12.

Niestety, zamiast straty odrabiać, tuż po przerwie przewaga beniaminka się powiększyła. Przez kolejne pięć minut gracze Olimpii nie zdołali pokonać bramkarza rywali, a sami stracili trzy gole. To niejako ustawiło mecz i pozwoliło gospodarzom w pełni kontrolować spotkanie. Gospodarze w pewnym momencie meczu prowadzili już 30:19 i mogli być spokojny o pierwsze w tym sezonie punkty. Olimpia zdołała nieco zmniejszyć rozmiary porażki, jednak przegrała wyraźnie 34:26.

Szansę na rehabilitację, piekarski zespół będzie miał już w najbliższą sobotę. O godzinie 16:00 w hali przy ul. Ziętka 60, Olimpia MEDEX podejmie MKS Kalisz. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

AZS AWF Biała Podlaska – Olimpia Piekary Śląskie 34:26 (16:12)

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski, Kozłowski – Warmijak 2, Skuciński 8, Ziółkowski 4, Rusin 1, Chełmiński 3, Stefaniec 5, Małecki, Kriuczkow 4, Jaszczuk 1, Bekisz 1, Banaś, Kandora 3, Pezda 2.