Mamy to! Olimpia nadal niepokonana przy Ziętka!

Olimpia PIekary Śląskie

Olimpia PIekary ŚląskieW spotkaniu 16. kolejki I ligi grupy B Olimpia MEDEX Piekary Śląskie pokonała we własnej hali LKPR Moto-Jelcz Oławę 29:20 (14:14). Tym samym piekarzanie pozostają niepokonani w tym sezonie we własnej hali.

Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie, bo od bramki…bramkarza Artura Kota, dla którego było to już trzecie trafienie w tym sezonie.  W kolejnych minutach kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Ziętka oglądali bardzo wyrównane widowisko. W ataku piekarzan szalał niezawodny w tym sezonie Arkadiusz Kowalski. W odpowiedzi na początku spotkania nie do zatrzymania był także znany z superligowych parkietów Krzysztof Górniak. W kolejnych minutach ciężar gry w ofensywie wzięli na siebie także inni zawodnicy, a wynik oscylował wokół remisu i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:14.

W drugiej części gry, koncertowo wręcz zagrała obrona piekarskiej drużyny, która przez pierwsze 24 minuty drugiej połowy dała sobie wbić jedynie…3 bramki. Świetną partię między słupkami rozegrał także Artur Kot i zawodnicy z Dolnego Śląska mogli tylko rozkładać bezradnie ręce. Przewaga Olimpii z minuty na minutę rosła i ostatecznie MKS wygrał różnicą dziewięciu bramek. Olimpia wróciła tym samym na fotel wicelidera I ligi i z 23. punktami na koncie ma przed sobą tylko Piotrkowianina. Następne spotkanie podopieczni trenera Sławomira Szenkela rozegrają już w najbliższą sobotę. Przeciwnikiem Olimpii na wyjeździe będzie MOSiR Bochnia.

MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – LKPR Moto-Jelcz Oława 29:20 (14:14)

Olimpia: Kot 1, Zemelka, Kowalczyk – Płonka 6, Parzonka 1, Chromy 3, Włoka 2, Fidyt 1, Cieślik 1, Rosół, Gogola 1, Kowalski 10, Kotalczyk, Miłek 2, Kempys 1.
Kary: 4 minuty, Karne: 2/3

Oława: Młoczyński, Schodowski, Pawlak – Herudziński, Rutkowski, Paluch 1, Markiewicz, Garbacz 4, Cepielik 2, Górniak 5, Celek 3, Kijek 2, Klinger 1, Pokora, Sawicki 2.
Kary: 6 minut, Karne: 3/5