Jeden punkt w Chrzanowie

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie

Olimpia MEDEX Piekary ŚląskieMKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie z Chrzanowa wróciła z jednym punktem. W zaległym spotkaniu 20. kolejki I ligi grupy B, piekarzanie zremisowali na wyjeździe z MTS Chrzanów 31:31, a z przebiegu meczu taki wynik wydaje się sprawiedliwy.

Chrzanowianie na własnym parkiecie, głośno wspierani przez swoją publiczność, są ekipą, z którą liczyć musi się każdy pierwszoligowiec. Pierwsze połowa doskonale pokazała, że gospodarze nie położą się przed wyżej notowanym rywalem z Piekar i przez większą część pierwszej odsłony prowadzili. Olimpia MEDEX rozegrała pierwsze 30 minut trochę ospale, a gospodarze nie zamierzali z tego nie skorzystać. Na szczęście drużyna zafunkcjonowała w ostatnich minutach i dzięki trafieniom dobrze dysponowanego Jakuba Fidyta i Patryka Miłka, na przerwę ekipy schodziły z remisem po 14.

Druga połowa przyniosła wiele emocji. Gracze Olimpii wyszli bardzo zmotywowani i od razu przełożyło się to na wynik, bo MKS wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Chrzanowianie nie pozostawali jednak dłużni i kilka minut później doprowadzili do remisu. Kluczową dla losów wyniku mogła być 51. minuta meczu. Przy stanie 27:24, Olimpia przeprowadziła akcję, po której mogła wyjść na czterobramkowe prowadzenie. W przypadku powodzenia, dwa punkty byłyby już na wyciągnięcie ręki. Niestety trafienia nie było, a w odpowiedzi z kontrą wyszli gospodarze i zniwelowali straty do dwóch bramek.

Kibice szykowali się na emocjonującą końcówkę i z pewnością nie byli zawiedzeni. W 57. minucie na tablicy wyników było po 28 i od tego momentu każda bramka mogła by na wagę kompletu punktów. Wymiana ciosów wypadła na remis i takim też rezultatem zakończyło się całe spotkanie (31:31). W ostatniej sekundzie meczu rzut wolny wykonywał jeszcze najlepszy wśród gospodarzy Marcin Skoczylas, ale jego rzut zatrzymał się na bloku. Najskuteczniejszy w barwach Olimpii był natomiast Łukasz Płonka, zdobywca dziewięciu bramek.

13 kwietnia 2016 r, godz. 18:30, I liga, grupa B – 20. kolejka

MTS Chrzanów – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 31:31 (14:14)

MTS: Gil, Górkowski, Wierzbic – Sieczka 2, Madeja, Żydzik. Kowal 5, Skoczylas D. 2, Orlicki 1, Cupisz 4, Kirsz 4, Stroiński, Skoczylas M. 9, Bednarczyk 4, Jarząbek.
Kary: 8 minut (Kirsz 6 min. – czerw. kartk., Jarząbek 2 min.) Karne: 2/2.

Olimpia: Kot, Zemelka – Płonka 9, Parzonka, Chromy 1, Włoka 2, Fidyt 6, Ceślik, Rosół, Gogola 1, Kowalski 4, Miłek 1, Kempys 7.
Kary: 10 minut (Płonka 2 min., Chromy 2 min., Rosół 2 min., Kowalski 2 min., Miłek 2 min.) Karne: 3/3.

Sędziowali: Chodorek, Popiel (Kielce)

źródło: SportowePiekary.pl