HandbalLOVE Piekary - wspólny projekt MG2 i Olimpii
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Mateusz Ludyga, Stefania Musiał

HandbalLOVE Piekary – wspólny projekt MG2 i Olimpii

Mateusz Ludyga, Stefania Musiał

Prezes Olimpii, Mateusz Ludyga i dyrektor MG2, Stefania Musiał podczas uroczystego podpisania umowy

W czwartek 17 marca w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich nastąpiło podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy szkołą, a MKS Olimpią MEDEX Piekary Śląskie. Partnerzy mają skupić się na popularyzacji oraz upowszechnianiu piłki ręcznej w Piekarach Śląskich i promować nabór do klas sportowych w gimnazjum.

– Oczywiście piłka ręczna jest w naszej szkole od początku istnienia i współpraca z Olimpią układa się dobrze od kilku lat. Tutaj jednak kładziemy nacisk na popularyzację kultury fizycznej jako takiej no i samej dyscypliny. Jak wskazuje nazwa projektu chcemy zwrócić uwagę na to, że Piekary po prostu kochają handball – mówi Stefania Musiał, dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 2.

Jednym z pierwszych wydarzeń, które zostanie zorganizowane w ramach projektu, będzie spotkanie z pochodzącym z Piekar wychowankiem GKS-u Olimpia Mateuszem Kusem, który obecnie reprezentuje barwy mistrza Polski, Vive Tauron Kielce, a niedawno został po raz pierwszy w karierze powołany do reprezentacji Polski. – To prawda, 31 marca zorganizujemy dzień z Mateuszem, który jest naszym absolwentem. Najpierw w naszej szkole odbędzie się spotkanie – konferencja, na której Mateusz odpowie na pytania uczestników, później w hali Olimpii młodzi adepci handballu będą mieli okazję poćwiczyć z mistrzem – zapowiada dyrektorka.

Nabór tuż tuż, tak więc warto wspomnieć jakie warunki trzeba spełnić, by do klasy sportowej w MG2 się dostać. – Najpierw trzeba zdać testy sprawnościowe, które co prawda nie są jakoś bardzo wymagające i opierają się głównie na zdolnościach motorycznych: wytrzymałości, szybkości, skoczności i sile. W końcowej klasyfikacji dostają się Ci, którzy mają najlepsze wyniki tego testu plus oceny na świadectwie i oczywiście wyniki testu po szkole podstawowej – tłumaczy Artur Patoń, nauczyciel i trener młodych piłkarzy ręcznych Olimpii. – Terminy testów sprawnościowych są dwa – pierwszy to 23 maja, a drugi tydzień później 30 maja i już teraz zapraszamy wszystkich szóstoklasistów. Wcześniej jak co roku zorganizujemy turniej dla szkół podstawowych z miasta i nie tylko, więc będzie okazja do pokazania swoich umiejętności – dodaje trener.

Dla Olimpii nabory do klas sportowych i drużyn młodzieżowych, to obecnie jeden z priorytetów działalności klubu. – Umowa tak naprawdę była formalnością, bo z MG2 GKS Olimpia, a teraz MKS Olimpia współpracuje od lat. Teraz jednak wszelkie działania promocyjne będą realizowane pod jednym szyldem – HandbalLOVE Piekary, co mamy nadzieję zwróci jeszcze większą uwagę dzieciaków, którzy zamiast spędzać czas przy komputerze, będą chcieli uprawiać sport, a w naszym przypadku piłkę ręczną. Wierzymy, że nasze działania przyniosą wymierne efekty w postaci kolejnych utalentowanych zawodników, którzy w przyszłości będą mogli zasilić szeregi pierwszej drużyny – mówi Ryszard Osmulski, dyrektor w MKS Olimpii.

Szczegółowe informacje na temat planowanych imprez związanych z projektem już niebawem na stronie i facebooku Olimpii, a także Miejskiego Gimnazjum nr 2.