Drugie ligowe zwycięstwo!

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie

W swoim drugim meczu w trwającym sezonie I ligi grupy B piłkarzy ręcznych, drugie zwycięstwo odniosła Olimpia MEDEX Piekary Śląskie. Piekarski zespół tym razem okazał się lepszy od KSSPR Końskie.

Po raz kolejny zwycięstwo piekarskich zawodników nie było zagrożone ani przez chwilę. Goście dotrzymywali kroku gospodarzom tylko przez pierwsze 10 minut. Później piekarzanie zaczęli odjeżdżać, prowadząc na pięć minut przed końcem pierwszej połowy już 14:7. Po raz kolejny w ofensywie dobrze zagrali Maciej Chromy i Michał Rosół. Zbudowana przewaga pozwoliła Olimpii kontrolować przebieg meczu także w drugiej połowie. Konecki zespół spróbował jeszcze zmniejszyć straty – w 51. minucie przegrywał już tylko czterema trafieniami -jednak pięć bramek rzuconych z rzędu zadecydowało o pewnym zwycięstwie Olimpii MEDEX.

Po dwóch kolejkach Olimpia z kompletem punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli tuż za KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski. Za tydzień podopiecznych trenera Sławomira Szenkela czeka pierwszy wyjazd i mecz z „Akademikami” z Białej Podlaskiej.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – KSSPR Końskie 33:25 (17:12)

Olimpia MEDEX: Kot, Zemelka – Czapla, Chromy 6, Fidyt 2, Cieślik, Parzonka 5, Rosół 5 (2/3), Gogola 2, Kotalczyk, Miłek 2, Kepmys 5, Kowalski 3, Płonka 3 (0/1)