Drugi sparing dla Górnika

Olimpia Piekary Śląskie

W swoim przedostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek I ligi grupy B Olimpia MEDEX Piekary Śląskie uległa w Zabrzu miejscowemu NMC Górnikowi 37:31 (20:15).

Od początku meczu to Górnik narzucił swój styl gry. Zabrzanie zagrali twardo w obronie, a między słupkami gospodarzy szalał Sebastian Kicki. Dla zabrzan mecz z piekarską siódemką był ostatnim sprawdzianem przed powrotem do rozgrywek ligowych, tak więc trener Ryszard Skutnik przez większość meczu starał się utrzymywać na boisku swoich podstawowych zawodników. Dobry początek gospodarzy odbił się na wyniku całej pierwszej połowy i dawał gospodarzom pięciobramkową przewagę (20:15).

Druga połowa w wykonaniu piekarskiej Olimpii MEDEX była o wiele lepsza. Zawodnicy prowadzeni przez Sławomira Szenkela dotrzymywali kroku faworyzowanym gospodarzom, a po kilku akcjach rozegranych z „kołem” ręce same składały się do oklasków. Olimpia doszła zabrzan w pewnym momencie nawet na dwa trafienia, jednak w końcówce górę wzięło doświadczenie zespołu Górnika, który w swoich szeregach ma przecież zawodników z reprezentacyjną przeszłością. Niemniej spotkanie w Zabrzu trzeba zaliczyć jako kolejny bardzo wartościowy sprawdzian młodego piekarskiego zespołu przed rozpoczęciem rozgrywek.

Olimpia rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny przed I ligą. W czwartek o godzinie 18:30 we własnej hali podejmie Vive II Tauron Kielce.

NMC Górnik Zabrze – Olimpia MEDEX Piekary Śląśkie 37:31 (20:15)

NMC Górnik: Kicki – Niedośpiał 8, Tomczak 5, Kryński 2, Gromyko 4, Buszkow 5, Gliński 2, Tokaj 6, Ścigaj 4, Adamuszek 1, Piątek, Sluijters, Fąfara. Trener: Ryszard Skutnik

Olimpia: Kot, Zięba, Parzonka 4, Jaksik, Gogola 4, Kowalski 2, Kempys 2, Miłek 3, Fidyt 2, Kotalczyk 4, Rosół 1, Czapla 3, Chromy 6, Cieślik, Ludyga.