Do Tarnowa po punkty!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Do Tarnowa po punkty!

Arkadiusz Kowalski

Do Tarnowa po punkty!

W najbliższą sobotę 11 marca o godzinie 16:00 Olimpia MEDEX Piekary Śląskie zmierzy się na wyjeździe z SPR-em PWSZ Tarnów. Piekarzanie liczą na przełamanie po dwóch kolejnych wyjazdowych przegranych.

Olimpia po trudnym, ale zwycięskim boju z MTS-em Chrzanów wciąż jest liderem I ligi grupy B, jednak tuż za jej plecami czai się niebezpieczny Kalisz. Aby utrzymać pierwszą lokatę, podopieczni Sławomira Szenkela muszą zacząć punktować na obcym terenie i z takim zamiarem pojadą w sobotę do województwa małopolskiego. SPR Tarnów w 2017 roku zdobył na razie 3 punkty, jednak w meczach przegranych różnica między tarnowianami, a ich przeciwnikami była minimalna.

– Mamy świadomość, że Tarnów to silny przeciwnik, szczególnie na własnym terenie. Wiemy, że aby utrzymać obecne miejsce nie możemy pozwolić sobie na stratę punktów. Chcemy wygrywać każdy kolejny mecz – zapowiada Łukasz Płonka, lewoskrzydłowy piekarskiego zespołu.

W ligowej tabeli oba zespoły dzieli przepaść. Między pierwszą Olimpią, a dziewiątym SPR-em jest aż trzynaście punktów różnicy. Jak pokazuje jednak doświadczenie nie oznacza to, że piekarzan czeka spacerek. Wręcz przeciwnie, w tej rundzie każdy zespół specjalnie przygotowuje się na potyczkę z liderem. Żaden z zespołów nie zastosuje taryfy ulgowej i Olimpia musi zagrać bardzo solidne zawody, by z Tarnowa wywieźć punkty.

Spotkanie odbędzie się w hali PWSZ w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8. Poprowadzą je panowie Mirosław Hagdej i Wojciech Bosak z Sandomierza. Początek o 16:00.

I liga, gr. b, 11.03.2017 r. godz. 16:00

SPR PWSZ Tarnów – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie