Derby na początek!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Derby na początek!

Derby na początek!

Dziś w Warszawie w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsceodbyło się losowanie terminarza I ligi grupy B, w której w nadchodzącym sezonie występować będą zawodnicy Olimpii MEDEX Piekary Śląskie. Początek rozgrywek zaplanowano na 9/10 września 2017 r.

Nie lada gratka czeka na kibiców w Piekarach Śląskich już na inaugurację rozgrywek. Pierwszym przeciwnikiem Olimpii będzie jedyny lokalny rywal, powracający po drugoligowej banicji Viret CMC Zawiercie. Z pewnością będzie to wyjątkowy mecz dla nowych nabytków piekarskiego zespołu. Sergiusz Zagała i Mateusz Bugaj to bowiem wychowankowie zawierciańskiej ekipy.

W kolejnych spotkaniach trzeci zespół ubiegłego sezonu I ligi podejmie na wyjeździe ASPR Zawadzkie, u siebie KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski oraz wyjazdowo SPR PWSZ Tarnów.

Jak już informowaliśmy, sezon ligowy będzie trwał dłużej. Spowodowane jest to powiększeniem grupy do szesnastu zespołów. Nowymi uczestnikami grupy B w nadchodzących rozgrywkach będą: MKS Wieluń (przesunięty z grupy A), Viret CMC Zawiercie (beniaminek), KS Uniwersytet Radom (beniaminek), Politechnika Anilana Łódź (beniaminek) oraz ŚKPR Świdnica (beniaminek).

Zawodnicy Olimpii przygotowania do rozgrywek rozpoczną w czwartek 20 lipca.

PEŁNY TERMINARZ I LIGI GRUPY B