Brak punktów w Przemyślu

Olimpia - Czuwaj

W zaległym meczu 18. kolejki I ligi grupy B, Olimpia MEDEX Piekary Śląskie uległa na wyjeździe Czuwajowi Przemyśl 31:25 (15:12).

To był zdecydowanie najsłabszy mecz piekarskiej drużyny w tym sezonie – zgodnie przyznają sami zawodnicy i trener. Tylu indywidualnych błędów, strat i nietrafionych decyzji w drużynie Olimpii nie było dawno.

Początek meczu rozpoczął się dla gości z Piekar Śląskich dobrze. Kiedy w piątej minucie spotkania na prowadzenie 5:2 Olimpię MEDEX wyprowadził Łukasz Płonka, wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, by z kolejnego wyjazdu wywieźć punkty. Niestety były to miłe złego początki. Piekarzanie przez najbliższe dziesięć minut nie potrafili pokonać bramkarza rywali, przegrywając ten fragment meczu 6:0. Druga część pierwszej odsłony miała niespotykany przebieg. Mnóstwo błędów ze strony obu drużyn, a także arbitrów spotkania spowodowały chaos na boisku. Wystarczy wspomnieć, że w pewnym momencie w szeregach Olimpii na parkiecie znajdowało się tylko trzech zawodników z pola. Gdyby przemyślanie byli nieco skuteczniejsi, prawdopodobnie po trzydziestu minutach zwycięzca spotkania byłby już znany. Dzięki kilku błędom gospodarzy i interwencjom Artura Kota, po pierwszej połowie było „tylko” 15:12 dla Czuwaju i jeszcze wszystko w tym meczu było możliwe.

Gospodarze zawodów jednak ani przez chwilę nie odpuścili i kontrolowali w drugiej połowie przebieg spotkania. Olimpia doszła gospodarzy na dwie bramki w 43. minucie po skutecznej akcji Arkadiusza Kowalskiego, aleCzuwaj po chwili znów odskoczył na trzy, cztery trafienia. W ataku przemyślan szalał świetnie dysponowany Paweł Stołowski, zdobywca dziesięciu bramek. Znana z obecnego sezonu świetnie zorganizowana obrona Olimpii, w środę nie zafunkcjonowała i w połączeniu z dużą ilością błędów własnych, zawodnicy Olimpii musieli pogodzić się ze stratą punktów.