Zielona Góra zdobyta!

Olimpia Piekary Śląskie

W meczu 23. kolejki I ligi grupy B Olimpia Piekary Śląskie pokonała w Zielonej Górze miejscowy AZS 28:25 (17:12) i tym samym zdegradowała zielonogórski zespół do drugiej ligi. Dzięki remisom KSZO, a także Czuwaju Przemyśl, nasi zawodnicy awansowali na szóste miejsce w tabeli i wciąż realnie mogą myśleć o zakończeniu sezonu w pierwszej piątce.

Początek meczu zwiastował bardzo łatwą przeprawę Olimpii w województwie lubuskim. Zawodnicy z Górnego Śląska sprawnie zwarli szyki w ataku, co w połączeniu ze sporą nieskutecznością rywali pozwoliło prowadzić po dziesięciu minutach 7:1. Gospodarze po niemrawym początku obudzili się. Gra zdecydowanie się wyrównała. Było to jednak za mało, by myśleć o odrobieniu tak dużej straty, na przerwę MKS schodził więc z pięciobramkowym prowadzeniem 17:12.

Na drugą połowę spotkania zawodnicy gospodarzy wyszli zdecydowanie bardziej zmobilizowani, co w efekcie przyniosło pożądany skutek. Pierwszy sygnał ostrzegawczy dla naszej ekipy wysłał najskuteczniejszy w obozie rywali Michał Nieradko, który osiem minut po przerwie zdobył bramkę na 16:18.

W tej części meczu piekarscy szczypiorniści wyjątkowo często karani byli „dwójkami”, co skrzętnie Akademicy wykorzystywali – najpierw doprowadzając do wyrównania, a później wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. W naszych szeregach zrobiło się nerwowo. Roztrwoniona przewaga sprawiła, że w uniwersyteckiej hali wynik spotkania rozstrzygał się do samego końca.

Na całe szczęście, naszym zawodnikom nie zabrakło zimnej krwi w kluczowych momentach tego pojedynku. Po raz kolejny zespół z Piekar udowodnił, że zawsze walczy do końca i jest stanie wyjść obronną ręką z trudnych sytuacji. MKS ostatnie dziewięć minut spotkania rozegrał wręcz koncertowo, wygrywając je stosunkiem 6:1 a cały mecz 28:25.

Na uwagę zasługuje poprawa skuteczności wykonywania rzutów karnych. Maciek Chromy wykorzystał wszystkie z czterech prób i powoli staje się pewnym punktem drużyny w tym elemencie.

AZS UZ Zielona Góra 25:28 (12:17) MKS Olimpia Piekary Śląskie

AZS: Kwiatkowski, Mielczarek – Nieradko 8, Orliński 2, Kociszewski 4, Petela, Książkiewicz 2, Cenin 1, Karp, Jaskowski, Gintowt, Szarłowiz, Mielczarek, Buchwald 2, Matuszak 5, Góral 1.

Kary: 14 minut. Karne: 6/6.

Olimpia: Kowalczyk, Zemelka – Parzonka 2, Smolin, Kurzawa 2, Chromy 7, Włoka 1, Fidyt 1, Cieniek 1, Rosół 6, Kowalski 6, Kempys 2, Tatz, Danysz.

Kary: 16 minut. Karne: 4/4.

Sędziowali: Przemysław Stężowski (Lubin), Tomasz Ziablicki (Jelenia Góra).