Zdziesiątkowana Olimpia MEDEX uległa ASPR-owi Zawadzkie
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Zdziesiątkowana Olimpia MEDEX uległa ASPR-owi Zawadzkie

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie uległa ASPR-owi Zawadzkie 29:32 (16:16) w spotkaniu 17. kolejki I ligi grupy B piłkarzy ręcznych. Piekarzanie bez Szymona Kotalczyka, Łukasza Płonki i Bartosza Jaksika nie poradzili sobie z wzmocnioną w tym roku drużyną z Zawadzkiego. Szczególnie widoczny był brak nominalnego lewoskrzydłowego.

Trener Sławomir Szenkel miał sporą zagwozdkę układając skład na sobotni mecz. Mimo sporej różnicy w tabeli rozgrywek, należało spodziewać się wyrównanego starcia. Drużyna ASPR względem pierwszej rundy wzmocniła się znacząco m.in. zawodnikami z ekstraklasową przeszłością: Maciejem Ścigajem i Bogumiłem Baranem.

Już od początku spotkania widać było, że goście przyjechali do Piekar po punkty. Bramkę za bramką zdobywał wspomniany Ścigaj, swoje dołożył były zawodnik Olimpii Sebastian Danysz i goście w pierwszej części meczu cieszyli się nawet trzybramkowym prowadzeniem. Wskutek nieobecności Płonki i Jaksika, pozycję lewosrzydłowego zajął…. obrotowy Dawid Ludyga. Mimo starań i dobrej gry w obronie, widać było, że w ataku nie jest to jego nominalna pozycja, co ułatwiło zadanie gościom. Mimo tych problemów, Olimpia MEDEX zdołała w końcówce pierwszej połowy za sprawą Michała Rosoła i Mateusza Cieślikawyrównać i na przerwę zeszła z wynikiem po 16.

Pierwsza część drugiej połowy była niezwykle wyrównana, jednak goście zdołali utrzymywać minimalne prowadzenie. Kluczowe dla losów meczu okazały się cztery minuty, w których Zawadzkie zdołało rzucić cztery bramki z rzędu. Z wyniku 22:22 zrobiło się 22:26 i tylko niesamowity zwrot akcji mógł dać zawodnikom trenera Szenkela punkty. Niestety, Olimpia popełniła w tym meczu zbyt wiele błędów, a doświadczona drużyna gości skutecznie utrzymała prowadzenie i wygrała cały mecz 32:29.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – ASPR Zawadzkie 29:32 (16:16)

Olimpia: Kot, Zemelka – Miszka 4, Zagała 2, Czapla 5, Chromy, Cieślik 4, Rosół 6, Ludyga 1, Cieniek, Miłek 3, Kowalski 4.

Kary: 0 min Karne: 3/3

ASPR Zawadzkie: Skrzypczyk, Donosewicz – Baran 4, Przybysz 3, Kubillas 1, Ścigaj 8, Mięsopust 3, Zagórowicz 2, Morzyk, Krygowski, Danysz S. 6, Swat 4, Kąpa 1.

Kary: 6 min Karne: 3/4.