Zapunktować w Legnicy
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Zapunktować w Legnicy

fot. Radosław Cięciel

fot. Radosław Cięciel

Czas biegnie nieubłaganie, zbliżamy się już więc do drugiego spotkania sezonu na poziomie 1. ligi. W nim, nasi zawodnicy na wyjeździe zmierzą się z MSPR Siódemką Legnica.

Najbliższy przeciwnik Olimpii, podobnie jak piekarska drużyna, zwyciężył na inaugurację rozgrywek. Legniczanie wysoko pokonali pierwszoligowego beniaminka – MTS Chrzanów. Przypomnijmy, że nasza ekipa w pierwszej kolejce rozprawiła się w Zawierciu z Viretem 28:25.

O klasie najbliższego rywala pamięta trener piekarzan, Sławomir Szenkel. – Wszyscy jesteśmy przygotowani na trudny wyjazdowy mecz. Oczywiście, że wysokie zwycięstwo nad Chrzanowem może wzbudzać respekt, na pewno jednak rywala się nie boimy i jedziemy do Legnicy walczyć o zwycięstwo – mówił szkoleniowiec.

Na ostatnich treningach przed spotkaniem w drużynie panuje świetna atmosfera, na którą wpływ miało z pewnością inauguracyjne zwycięstwo MKS-u. Zawodnicy jednak tonują hurraoptymistyczne nastroje. – Zwycięstwo na inaugurację bardzo cieszy. Tym bardziej, że był to nasz pierwszy mecz pod szyldem MKS-u. Jednak wszyscy pamiętamy, że Viret to tylko jeden z wielu naszych ligowych przeciwników. Przed nami cały wyczerpujący sezon i kolejnych 25 pojedynków – analizuje Damian Kowalczyk, bramkarz Olimpii.

Co ciekawe, trener najbliższego rywala naszej ekipy, Piotr Będzikowski, uważa, że sezon tak naprawdę zacznie się dla jego zespołu dopiero w najbliższą niedzielę. – MTS nie okazał się wymagającym rywalem. Nie popadamy więc w euforię. Do prawdziwego testu naszej dyspozycji dojdzie za tydzień, kiedy to do Legnicy przyjedzie ograny pierwszoligowiec z Piekar Śląskich. Ten mecz będzie weryfikacją naszych aktualnych możliwości – mówi szkoleniowiec „Siódemki”.

Trener MKS-u w najbliższym spotkaniu, w dalszym ciągu nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Adama Ogórka i Marcina Chojniaka.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 września, o godzinie 15:00. Mecz rozegrany zostanie w hali legnickiego OSiR-u, przy ul. Lotniczej.

Relację będzie można śledzić za pośrednictwem naszego FanPage’a.