Zapunktować na wyjeździe!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Zapunktować na wyjeździe!

Czas najwyższy pokazać swoją siłę również poza własnym podwórkiem. Olimpia MEDEX Piekary Śląskie w piątkowy wieczór zmierzy się z MTS-em Chrzanów i powalczy o czwarte zwycięstwo w sezonie.

Mecz 5. kolejki I ligi grupy B pomiędzy ekipą Sławomira Szenkela, a drużyną prowadzoną przez Adama Piekarczyka zapowiada się niezwykle interesująco. Nasz zespół doskonale wszedł w sezon (3 wygrane, 1 przegrana), jednak wszystkie dotychczasowe zwycięstwa odniósł we własnej hali. W piątek przed naszymi szczypiornistami pojawia się kolejna szansa na przywiezienie punktów z obcego terenu. Nie będzie to jednak zadanie łatwe. W obecnych rozgrywkach MTS Chrzanów z własnego obiektu odesłał już z kwitkiem ASPR Zawadzkie i Czuwaj Przemyśl. 

– Liczymy na pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo, bo przypomnę, że mecz w Białej Podlaskiej nam nie wyszedł i przyjechaliśmy z zerowym dorobkiem punktowym. Łatwo jednak nie będzie, bo MTS Chrzanów to bardzo trudny przeciwnik na ich terenie. W tym sezonie u siebie jeszcze nie przegrali. Jedziemy tam w roli faworyta, ale spodziewamy się trudnej przeprawy – analizuje sytuację przedmeczową wiceprezes Olimpii, Marcin Hirnyk.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w przedsezonowym sparingu. Tam zdecydowanie lepsi okazali się piekarzanie. Jak pokazuje doświadczenie, sparingi często nie mają jednak swojego odzwierciedlenia w meczach o stawkę. W ubiegłym sezonie Olimpia wysoko pokonała drużynę Cabanów u siebie, na wyjeździe musiała zadowolić się jednak tylko podziałem punktów. W przypadku zwycięstwa nasz zespół zachowa miejsce w czołówce tabeli.

Jak będzie tym razem? Okaże się już jutro. Spotkanie odbędzie się w piątek 7 października o godzinie 19:00. Miejscem rozegrania zawodów będzie hala widowiskowo-sportowa MOKSiR-u w Chrzanowie, przy ul. Kusocińskiego 2.