Wygrana na otwarcie hali!

Wygrana przy pełnych trybunach!

W meczu 4. kolejki I ligi grupy B MKS Olimpia Piekary Śląskie pokonał na własnej hali SPR Tarnów 31:28. Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobył Łukasz Włoka. W bramce świetnie spisywał się natomiast Damian Kowalczyk. Świetnym wynikiem w drużynie gości popisał się Sławomir Karwowski, który zdobył aż 11 goli.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie drużyny nie pozwalały odskoczyć rywalom na więcej niż jeden punkt. Dopiero w drugiej części pierwszej połowy, to nasi szczypiorniści zdołali zyskać przewagę czterech bramek. Niestety dla naszej drużyny, w ekipie z Tarnowa bezbłędny był Sławomir Karwowski, którego trafienia sprawiły, że na przerwę Olimpia schodziła z parkietu tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część meczu to już wyraźna dominacja MKS-u. Dzięki świetnej grze w obronie, a także udanym kontrom sukcesywnie przewaga nad tarnowianami powiększała się. Na skrzydle szalał Łukasz Włoka, ciężar gry na siebie wzięli rozgrywający: Mariusz Kempys i Arkadiusz Kowalski. Efektem takiej gry, na pięć minut przed końcem spotkania była siedmiobramkowa przewaga Olimpii. Wydawało się wtedy, że jest już po meczu. W tym momencie trener Sławomir Szenkel przeprowadził kilka zmian, w szeregi piekarzan wkradło się rozluźnienie, co bardzo szybko wykorzystali goście, zmniejszając straty tylko do dwóch bramek. Na szczęście w końcówce swoją premierową bramkę w barwach Olimpii zdobył pozyskany z Zagłębia Sosnowiec Jakub Fidyt i było wiadomo, że dwa punkty zostaną w Piekarach Śląskich.

Po wygranej z Tarnowem MKS Olimpia zajmuje czwarte miejsce w tabeli. SPR plasuje się na miejscu 12.

MKS Olimpia Piekary Śląskie 31:28 SPR Tarnów

MKS: Kowalczyk, Zemelka – Parzonka 6, Kurzawa, Chromy 4, Włoka 7, Fidyt 1, Cieniek 2, Rosół 1, Kowalski 5, Kempys 5, Tatz, Danysz.

SPR: Szostak, Barnaś – Dytka 2, Szatko 2, Jewuła, Grzesik, Karwowski 11, Nowak 4, Kubisztal 2, Gabiga 1, Kowalik 2, Wajda 2, Sokół 2.