"Wygraj Zdrowie z Olimpią". Walczymy o kolejne środki dla naszego klubu
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

FIO - Śląskie Lokalnie

„Wygraj Zdrowie z Olimpią”. Walczymy o kolejne środki dla naszego klubu

FIO - Śląskie Lokalnie– Choć całkiem niedawno zakończyliśmy jeden z projektów dofinansowanych ze środków Funduszu Inicjatyw Lokalnych, już teraz szykujemy się do kolejnych tego typu działań – zapewnia zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Olimpia Piekary Śląskie. Decyzje o realizacji następnych zadań powinny zapaść w niedalekiej przyszłości.

Projekt, który realizowany był w roku poprzednim tj. Adaptacja lokalu oraz zakup sprzętu wraz z niezbędnym wyposażeniem dla Miejskiego Klubu Sportowego Olimpia Piekary Śląskie zakończył się sporym sukcesem. Już w sierpniu udało się pozyskać środki z FIO Śląskie Lokalnie 2014, mimo iż klub istniał tak naprawdę dopiero od czerwca. Dzięki pozyskanym środkom, odświeżono pomieszczenie klubowe, zakupiono m.in. komputer czy drukarkę: czyli sprzęt podstawowy i niezbędny do prawidłowego funkcjonowania klubu.

Teraz przed naszym klubem większe wyzwanie. MKS wystartował w ogólnopolskim konkursie FIO 2015, gdzie chce pozyskać środki na realizację projektu: Wygraj Zdrowie z Olimpią. Projekt będzie zakładał min. zakup sprzętu sportowego dla najmłodszych, prowadzenie otwartych zajęć sportowych, organizacje turniejów sportowych oraz wyjazdów studyjnych do miast, w których drużyny występują m.in. w PGNiG Superlidze.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego projektu pomysłodawcą i koordynatorem jest prezes Ryszard Osmulski. – Zarząd nie siedzi z założonymi rękami. Staramy się szukać różnych źródeł finansowania i promocji klubu, a zarazem miasta Piekary Śląskie. Takie projekty (ogólnopolskie) to najlepsza z możliwości pokazania się – mówi sternik Olimpii.

– Uczestnicy naszego projektu razem ze swoimi rodzicami będą mieli za zadanie zorganizować kilka inicjatyw społecznych związanych ze sportem. Projekt będzie miał również na celu stworzenie dwóch grup młodzieży, które po zakończeniu projektu nadal będą uczestniczyć w zorganizowanych zajęciach sportowo-rekreacyjnych, organizowanych przez nasz klub – zdradza szczegóły planowanych działań prezes Osmulski.

W konkursie wystartowało prawie 5700 podmiotów. Projekt Olimpii przeszedł pozytywnie weryfikacje formalne. Niebawem powinny pojawić się wyniki oceny merytorycznej. Konkurencja jest spora, jednak wszyscy w klubie liczą na pozytywne rozpatrzenie tego wniosku. Jeśli tak właśnie się stanie, projekt już wkrótce będzie wdrażany w życie.