Wracamy na pierwszoligowe parkiety
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Marcin Smolin

Wracamy na pierwszoligowe parkiety

Marcin Smolin

fot. Radosław Cięciel

W najbliższą sobotę 21 marca MKS Olimpia Piekary Śląskie po dwutygodniowej przerwie wraca na parkiety I ligi. W 21. kolejce grupy B spotkamy się na wyjeździe ze ŚKPR Świdnica. To bardzo ważne spotkanie w kontekście walki naszej drużyny o dobrą ligową pozycję na zakończenie rozgrywek.

ŚKPR Świdnica obecnie zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli z dziesięcioma punktami na koncie. To jednak na pewno nie zadowala podopiecznych Grzegorza Gowina, dlatego mecz z Olimpią będzie dla Świdnicy jednym z tych „o życie”. Jeśli świdniczanie chcą utrzymać się w lidze, muszą szukać punktów w każdym z pozostałych spotkań. Swej szansy piłkarze ręczni z Dolnego Śląska mogą upatrywać w słabej dyspozycji MKS-u na wyjazdach. – Oczywiście, że będziemy walczyć o dwa punkty. Straciliśmy je w meczach u siebie z Czuwajem i Zawierciem. Gdybyśmy tam zaprezentowali się nieco lepiej, teraz spokojniej patrzylibyśmy w tabelę. Potyczka z Olimpią to dla nas zdecydowanie najważniejszy mecz sezonu. Wiemy, że Olimpia nie radzi sobie zbyt dobrze na wyjazdach, ale każde spotkanie jest inne, więc patrzymy tylko na siebie – mówi Grzegorz Gowin, trener ŚKPR-u.

MKS Olimpia ostatnio nie jest w najlepszej dyspozycji. Cztery z rzędu porażki i fatalna postawa w drugiej połowie spotkania z Olimpem Grodków zaniepokoiła piekarskich sympatyków szczypiorniaka. Drużyna z Piekar nadal zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli, jednak każda kolejna wpadka może spowodować spadek w jej dolne rejony.Wszyscy w klubie mają nadzieję, że dwutygodniowa przerwa wyjdzie na dobre zawodnikom i w końcu nastąpi przełamanie fatalnej passy. – Ostatnie dwa tygodnie spędziliśmy na bardzo ciężkich treningach, które w końcu muszą zaowocować lepszą grą. W tabeli jest coraz ciaśniej, więc teraz nie pozostaje nam już nic innego, tylko walczyć o komplet punktów w każdym kolejnym spotkaniu – podsumował przygotowania do meczu Sławomir Szenkel, szkoleniowiec naszej drużyny. – Zawodnicy również odczuwają brak zwycięstw, widać u nich bojowe nastawienie i chęć przełamania złej passy. Mamy nadzieję, że to nastąpi już w najbliższy weekend – zakończył trener MKS-u.

Mecz w Świdnicy odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 marca o godzinie 18:00. Ze spotkania zostanie przeprowadzona tekstowa RELACJA LIVE, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.