Wracamy do walki o punkty!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Wracamy do walki o punkty!

Wracamy do walki o punkty!

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie wraca na ligowe parkiety po dwumiesięcznej przerwie. W środowy wieczór w miejscowości Gać, przeciwnikiem piekarzan będzie Moto-Jelcz Oława.

Za Olimpią wspaniała pierwsza runda. Piekarski zespół wygrał jedenaście z trzynastu spotkań i zasłużenie świąteczno-noworoczną pauzę spędził na pozycji lidera rozgrywek. Początek gier rewanżowych będzie dla podopiecznych trenera Sławomira Szenkela trudnym sprawdzianem. W czterech pierwszych meczach, Olimpia trzykrotnie zagra na wyjeździe z drużynami, które plasują się w czołowej „szóstce” I ligi. Pierwszy wyjazd już w środę, a naprzeciw piekarskim zawodnikom stanie czwarta drużyna rozgrywek, Moto-Jelcz Oława.

Oławianie przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęli 4 stycznia od sparingu z juniorami Śląska Wrocław. W późniejszym terminie sztab szkoleniowy planował rozegranie jeszcze kilku gier kontrolnych, jednak próżno szukać wśród doniesień medialnych szczegółów dotyczących okresu przygotowawczego naszych najbliższych rywali.

Nasi zawodnicy bardzo solidnie przepracowali zimowe przygotowania. W tym okresie piekarska ekipa rozegrała sześć meczów kontrolnych, w tym dwa cenne sprawdziany z superligowym NMC Górnikiem Zabrze. Oprócz zabrzan nasza ekipa sprawdziła się z drugoligową Glorią Katowice, MTS-em Chrzanów, ASPR-em Zawadzkie i rezerwami Vive Tauronu Kielce.

Do kadry po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją wraca Arkadiusz Kowalski, którego forma ze spotkania na spotkanie rośnie. Najskuteczniejszy zawodnik poprzedniego sezonu trenuje już na pełnych obrotach i jest do dyspozycji trenera Szenkela.

Początek środowego spotkania zaplanowano na godzinę 19:00. W przypadku wygranej, Olimpia powiększy swoją przewagę nad drugim MKS-em Kalisz do pięciu punktów.

 

 

Leave a Reply