Wracamy do gry!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Wracamy do gry!

Arkadiusz Kowalski

Wracamy do gry!

Już w najbliższą sobotę 9 września o godzinie 18:30 po ponad trzymiesięcznej przerwie na pierwszoligowe parkiety wrócą piłkarze ręczni Olimpii MEDEX Piekary Śląskie. Na pierwszy ogień – derby. Rywalem piekarzan w hali przy Ziętka będzie Viret CMC Zawiercie.

Olimpia do sezonu przystępuje po zmianach kadrowych. Po pierwsze grą Olimpii MEDEX nie będzie kierował już Mariusz Kempys, który po zakończeniu poprzednich rozgrywek udał się na zasłużoną sportową emeryturę. Po drugie, do zespołu dołączyło czterech nowych graczy. Co prawda Sławomir Szenkel będzie mógł skorzystać tylko z trójki z nich (na turnieju w Ostrowie Wielkopolskim poważnej kontuzji doznał Mateusz Bugaj i na razie kibice nie będą mogli zobaczyć byłego gracza Viretu CMC w akcji), jednak z pewnością i Arek Miszka i przychodzący właśnie z Zawiercia Sergiusz Zagała i Kamil Cieniek będą chcieli z jak najlepszej strony zaprezentować się piekarskiej publiczności.

Olimpia ma za sobą udany okres przygotowawczy. Oprócz lekcji, której udzieliła naszej drużynie superligowa Gwardia Opole, ekipa Sławomira Szenkela dobrze prezentowała się w sparingach m.in. w niepełnym składzie wygrywając Memoriał im. K. Frąszczaka w Ostrowie Wielkopolskim. Prawdziwy sprawdzian jednak dopiero przed drużyną Olimpii. Sparingi rządzą się swoimi prawami, a w sobotę przyjdzie już mierzyć się w walce o cenne ligowe punkty. Do Piekar Śląskich przyjedzie Viret CMC Zawiercie, który nieźle zaprezentował się na turnieju towarzyskim w Chrzanowie. Największym wzmocnieniem zawiercian wydaje się być ściągnięcie kołowego Dariusza Kubisztala, który poprzedni sezon spędził w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie nie zwykła tracić punktów we własnej hali. Niewątpliwa zasługa w tym naszych kibiców, których wsparcie niesie naszych szczypiornistów do kolejnych zwycięstw. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków do hali przy Ziętka 60. Oprócz gwarantowanych emocji sportowych, dla posiadaczy biletów i karnetów odbędzie się losowanie nagród. Spotkanie uświetni także występ mażoretek z zespołu „AZARIA”.

Początek spotkania w sobotę 9 września o godzinie 18:30.