Walczymy o pierwszą piątkę!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Mariusz Kempys

Walczymy o pierwszą piątkę!

Mariusz Kempys

fot. Radosław Cięciel

Przed nami trzy ostatnie mecze tego sezonu. Aby powalczyć o czołową piątkę, Olimpia nie powinna przegrać żadnego z nich. Nie będzie to jednak łatwe. W dwóch pierwszych potyczkach piekarzanie zmierzą się z bezpośrednimi konkurentami do piątego miejsca w tabeli, a na sam koniec przyjdzie im podjąć mocnego wicelidera z Końskich.

Pierwsza okazja do postawienia kroku w stronę lepszego miejsca w tabeli już za dwa dni. W sobotę 18 kwietnia o godzinie 18:00 w hali piekarskiego MOSiR-u MKS podejmie siódme w tabeli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

KSZO jako beniaminek 1. ligi spisuje się bardzo dobrze. Dowodem na to niech będą ostatnie trzy ostatnie mecze ostrowczan, w których nie przegrywali. Goście sobotniego spotkania rozprawili się z KSSPR Końskie oraz Viretem Zawiercie, a w ostatnim tygodniu zremisowali z wymagającą legnicką Siódemką. Podopieczni Aleksandra Malinowskiego zapewnili już sobie utrzymanie, które było celem numer jeden na ten sezon. Do kolejnych spotkań przystępują więc bez jakiejkolwiek presji. Jak zapowiadają, do Piekar również wybierają się by powalczyć o komplet punktów.

Mając na względzie trzy ostatnie spotkania, Olimpia ma jednak bilans jeszcze lepszy od rywali. Gracze Sławomira Szenkela wygrywali w Świdnicy i Zielonej Górze, w międzyczasie pokonując u siebie Ostrovię. – Nadal walczymy o pierwszą piątkę. Taki cel wyznaczyliśmy sobie przed sezonem. Na pewno nie będzie łatwo. Mam nadzieję, że utrzymamy formę z  poprzednich spotkań, wtedy powinno być dobrze – uważa nasz trener. Podkreśla jednak, że mecz z KSZO będzie trudną przeprawą dla jego zawodników. – KSZO ma w składzie naprawdę dobrych zawodników. Mecz na pewno więc będzie wyrównany. Liczę na atut własnej hali i naszą wspaniałą publiczność, która bardzo pomaga nam odnosić dobre wyniki w Piekarach – podkreśla szkoleniowiec Olimpii.

Zwycięstwo w dramatycznych okolicznościach w Zielonej Górze jeszcze bardziej podniosło morale zespołu, który nie zamierza tracić punktów już do końca sezonu. Mając na względzie zwyżkową formę gości sobotniego spotkania, kibice mogą liczyć na pokaz naprawdę dobrego „szczypiorniaka„.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu obu ekip w Ostrowcu Świętokrzyskim górą było KSZO, które pokonało Olimpię 25:22.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU >>