W Legnicy bez punktów. Bramkarz bohaterem

Łukasz Włoka

Łukasz WłokaW meczu 15. kolejki I ligi grupy B Olimpia MEDEX Piekary Śląskie uległa na wyjeździe Siódemce Miedź Legnica 35:31 (19:17). Była to pierwsza przegrana piekarskich szczypiornistów od ośmiu spotkań ligowych.

Mecz mógł podobać się kibicom zgromadzonym w legnickiej hali. Przez większą część spotkania to gospodarze utrzymywali skromne prowadzenie, jednak na piętnaście minut przed końcem to piekarski zespół wygrywał trzema bramkami. Gdyby nie fantastyczna dyspozycja 19-letniego Adriana Stachurskiego w bramce gospodarzy w ostatnim kwadransie, losy wyniku z pewnością ważyłyby się do samego końca.

Lepiej mecz zaczęli gospodarze, wychodząc na prowadzenie 4:1. Olimpia powoli oswajała się z halą w Legnicy i po kilku minutach gry zaczęła dotrzymywać kroku rywalom., w 28. minucie nawet doprowadzając do wyrównania. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 19:17 dla Siódemki.

Druga część to gra na styk. Olimpia szybko doprowadziła do remisu i nie ustępowała na krok Siódemce. MKS na pierwsze prowadzenie w meczu wyszedł w 44. minucie. Dwie minuty później było już 25:28 dla gości i wydawało się, że właśnie rozpoczął się kolejny zwycięski finisz piekarskiej drużyny. Niestety, w tym momencie do bramki wszedł wspomniany Adrian Stachurski, który zamurował bramkę. Dodatkowo w krótkim odstępie czasu Olimpia została ukarana dwoma wykluczeniami i gra drużyny Sławomira Szenkela „posypała się”. Efektem takiego obrotu spraw był fragment pomiędzy 47., a 57. minutą meczu, którą „Olimpijczycy” przegrali…9:0. W przypadku pierwszoligowych rozgrywek taka dziesięciominutowa niemoc musi mieć wpływ na końcowy wynik i Olimpia z Legnicy wyjechała bez punktów, przegrywając 35:31.

Sytuacja w czubie tabeli zrobiła się bardzo ciekawa. Na czele pozostaje Piotrkowianin, który pewnie pokonał KSSPR Końskie. Na pozycję wicelidera wskoczyła Ostrovia (24 pkt.). Za ich plecami plasuje się Moto-Jelcz Oława i Olimpia MEDEX (po 23 pkt.). Kolejne spotkanie piekarski zespół rozegra właśnie z sąsiadem w tabeli z Oławy. Mecz odbędzie się w środę 24 lutego o godzinie 19:00 w hali piekarskiego MOSiR-u. Warto już teraz zarezerwować sobie czas i wspierać piekarskiego pierwszoligowca w meczu na szczycie.

Siódemka Miedź Legnica – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie (19:17) 35:31

Siódemka: Mazur, Stachurski – Szuszkiewicz 8, Płaczek 2, Cegłowski 9 (5), Czuwara 2, Piwko 7, Nastaj 4, Mosiołek 3, Majewski, Wita, J. Będzikowski.
Kary: 10 min.

Olimpia: Kot, Zemelka, Kowalczyk – Płonka 5, Chromy 3, Włoka 3, Fidyt 3, Cieślik, Rosół 1, Gogola, Kowalski 8, Miłek 2, Kempys 4, Czapla 1, Parzonka 1.
Kary: 8 min.

źródło: SportowePiekary.pl/fot. Radosłąw Cięciel