Vive II pokonane

Arkadiusz Kowalski

W swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek I ligi grupy B Olimpia MEDEX Piekary Śląskie pokonała na własnym parkiecie rezerwy kieleckiego Vive Tauronu 30:23 (15:12).

Wynik spotkania nie odzwierciedla do końca jego przebieg. Z początkiem meczu lepiej na parkiecie radzili sobie goście. Dopiero w 20. minucie Olimpia doprowadziła do remisu, a z kolejnymi minutami wychodziła na coraz to wyższe prowadzenie. Najwięcej bramek w piekarskiej ekipie zdobył Arkadiusz Kowalski (5 goli).

Olimpia: Kot, Zięba – Chromy 4, Kempys 3, Gogola 3, Kotalczyk 3, Parzonka 3, Rosół 1, Cieślik, Ludyga 3, Miłek 1, Kowalski 5, Fidyt, Jaksik 3, Czapla 1.

Vive Tauron II: Baran, Markowski, Drozd, Kijewski – Dufaj 2, Bulski, Vujović 4, Filipowcz 1, Kogutowicz 1, Godzisz, Pawlik 3, Grabowski 2, Stępnik, Skowron 2, Nowak, Bis 1, Ciołak, Bysiak, Kubicki 3, Grdeń, Telka 4.