Twierdza niezdobyta!

Maciej Chromy

W spotkaniu 6. kolejki I ligi grupy B Olimpia MEDEX Piekary Śląskie pokonała na własnym parkiecie SPR PWSZ Tarnów 36:30 (16:12).

Do sobotniego spotkania piekarscy szczypiorniści przystąpili ponownie bez dochodzących do siebie po kontuzjach Jakuba Fidyta i Arkadiusza Kowalskiego, którzy przed urazami byli podstawowymi zawodnikami zespołu. Nie wpłynęło to jednak na formę piekarzan przed własną publicznością. Olimpia szybko wyszła na prowadzenie (nawet 5:1 po siedmiu minutach) i nie oddała go już do końca meczu. Świetną partię rozegrał doświadczony Mariusz Kempys, który bezbłędnie kierował ofensywną grą zespołu z Piekar Śląskich. Skuteczni do bólu byli też Michał Rosół i tradycyjnie Maciej Chromy (na zdjęciu), co w połączeniu z dobrą dyspozycją bramkarza Artura Kota, pozwoliło pewnie zwyciężyć.

Na przerwę piekarzanie schodzili z prowadzeniem 16:12, jednak wydaje się, że decydujące o końcowym wyniku były pierwsze minuty drugiej odsłony. W ciągu czterdziestu sekund śląski zespół zdobył trzy bramki z rzędu i tarnowianie stanęli przed trudnym zadaniem pogoni za gospodarzami. W ekipie gości dwoił się i troił Łukasz Nowak, zdobywca dziewięciu bramek, jednak to nie wystarczyło na wywiezienie punktów z Piekar Śląskich.

Olimpia wygrała czwarte spotkanie na własnym terenie. Teraz czas na wyjazdowe przełamanie. Już w środę o 19:00 podopieczni trenera Sławomira Szenkela zagrają na wyjeździe z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski.

Olimpia Medex Piekary Śląskie – SPR PWSZ Tarnów 36:30 (16:12)

Olimpia MEDEX: Kot, Zemelka – Rosół 9 Chromy 7, Kempys 7, Gogola 4, Płonka 3, Miłek 2, Czapla 2, Parzonka 2, Cieślik, Ludyga, Kotalczyk, Kucharczyk, Jaksik
Kary: 8 min. (Gogola 4 min., Chromy, Płonka – po 2 min.)
Karne: 4/4

SPR PWSZ: Sądowicz, Cichoń – Nowak 9, Szatko 6, Misiewicz 4, Sanek 4, Wajda 2, Spieszny 1, Kowalik 1, Dutka 1, Jewuła 1, Niemiec 1
Kary: 2 min. (Jewuła 2 min.)