Świetny start sezonu! Olimpia MEDEX lepsza od Oławy

Wojciech Parzonka

W spotkaniu 1. kolejki I ligi grupy B piłkarzy ręcznych, Olimpia MEDEX Piekary Śląskie pokonała na własnym parkiecie Moto-Jelcz Oławę 32:27 (17:11). Gospodarze prowadzenie objęli na początku spotkania i utrzymali je do samego końca.

Kibice zgromadzeni w hali przy ul. Ziętka nie przeżywali w piątkowy wieczór zbyt wielu emocji, bo od początku meczu na parkiecie dzieliła i rządziła tylko jedna drużyna. Podopieczni Sławomira Szenkela świetnie rozpoczęli zawody i po jedenastu minutach prowadzili już 8:2. W ofensywie fenomenalnie spisywał się Maciej Chromy, a także Michał Rosół.

Goście z Oławy podjęli rękawicę i doszli jeszcze Olimpię na trzy bramki, ale w końcówce pierwszej połowy to znów gospodarze wiedli prym i ta część meczu zakończyła się wynikiem 17:11.

W drugiej części spotkania wynik przez cały czas był kontrolowany przez zawodników prowadzonych przez trenera Szenkela. Bardzo dobrą partię w ofensywie rozegrali Łukasz Gogola i Wojciech Parzonka. W końcówce trener dał pograć wszystkim swoim zawodnikom, co pozwoliło Oławie nieco zniwelować straty, ale spotkanie i tak zakończyło się pewnym zwycięstwem Olimpii MEDEX 32:27.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – Moto-Jelcz Oława 32:27 (17:11)

Olimpia: Kot, Zemelka – Czapla, Chromy 7/1, Fidyt 2, Cieślik, Parzonka 4, Rosół 7, Ludyga, Gogola 5, Kotalczyk, Miłek, Kucharczyk, Kempys 2, Kowalski 1, Płonka 4/2.