Świdnica pokonana
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Świdnica pokonana

Piłkarze ręczni Olimpii Medex Piekary Śląskie wracają ze Świdnicy z kompletem punktów. Piekarzanie pokonali na wyjeździe miejscowy ŚKPR 38:30 i udowodnili, ze są czołówką pierwszej ligi w tym sezonie.

Mecz w Świdnicy tylko do 17. minuty był wyrównany. Wtedy na tablicy wyników mieliśmy remis 8:8. Olimpia odskoczyła jednak po chwili na 12:8 i do końca pierwszej połowy kontrolowała wydarzenia na boisku, schodząc do szatni prowadząc 18:14.

Od początku drugiej części gry piekarzanie nie pozwolili gospodarzom na zbyt wiele i dzięki skutecznej grze w ataku, ale też i w obronie cały czas utrzymywali kilkubramkowe prowadzenie. Nawet przez moment ich zwycięstwo nie było zagrożone. Olimpia systematycznie powiększała przewagę nad drużyna ze Świdnicy i ostatecznie pewnie sięgnęli po wygrana 38:30. Najskuteczniejszym zawodnikiem śląskiej drużyny był Arkadiusz Kowalski, który zdobył dziesięć bramek. Jedno trafienie mniej zapisał na swoim koncie Maciej Chromy.

Dzięki wygranej podopieczni trenera Sławomira Szenkela mają na swoim koncie 42. punkty i do prowadzącego AZS-u AWF-u Biała Podlaska i drugiego Tranowa tracą tylko trzy punkty. W następną sobotę Olimpia podejmie na własnym parkiecie Anilanę Łódź. Początek meczu o 18:00.