Spadkowicz z Superligi najbliższym rywalem Olimpii
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Łukasz Włoka

Spadkowicz z Superligi najbliższym rywalem Olimpii

Łukasz Włoka

W najbliższą sobotę 21 listopada o godzinie 18:00 Olimpia Piekary Śląskie rozegra kolejne spotkanie ligowe. Tym razem naszych szczypiornistów czeka najdalszy w sezonie wyjazd do Wągrowca.

Nielba Wągrowiec to spadkowicz z PGNiG Superligi. W obecnym sezonie zawodnicy z Wielkopolski również nie radzą sobie najlepiej. Po dziewięciu meczach na swoim koncie zgromadzili siedem punktów i są na dziewiątym miejscu w tabeli. Zespół z wielkopolski trzeba jednak uznać za nieobliczalny. Po czterech porażkach z rzędu, podopieczni trenera Bartosza Świerada w ostatnim tygodniu urwali punkt na terenie świetnie spisującego się beniaminka z Oławy.

Olimpia po ostatnim pewnym zwycięstwie nad Olimpem Grodków wskoczyła na podium I ligi. Zawodnicy z Piekar Śląskich jadą w sobotę po zwycięstwo, jednak zdają sobie sprawę, że czeka ich niełatwe zadanie. – Liga jet wyrównana, gramy na wyjeździe. Na pewno nic nie dostaniemy za darmo. Jeśli zagramy konsekwentnie w obronie i ataku, tak jak w ostatnich meczach, wtedy możemy myśleć o zdobyciu punktów – twierdzi Sławomir Szenkel, trener naszych szczypiornistów.

Olimpia w trzech ostatnich meczach wysoko wygrywała. Kibice mają nadzieję na podtrzymanie dobrej passy. Jak będzie? Dowiemy się już w sobotę przed godziną 20.

 

źródło: SportowePiekary.pl

fot. Radosław Cięciel