Siódemka lepsza od Olimpii

MKS Olimpia Piekary Śląskie

W meczu 15. kolejki I ligi grupy B MKS Olimpia Piekary Śląskie uległ we własnej hali Siódemce Miedź Legnica 24:30. To już drugie w tym sezonie zwycięstwo legniczan nad piekarzanami, tym samym jednak dopiero druga porażka naszych zawodników na własnym obiekcie.

Goście środowego spotkania od początku meczu przejęli inicjatywę. Po trzech minutach i szybkich bramkach Nastaja, Wity i Czuwary wyszli na pewne prowadzenie, którego jak się okazało nie oddali już do końca spotkania.

Legniczanie kontrolowali grę i stopniowo powiększali swoją przewagę. Po siedemnastu minutach meczu prowadzili już 12:6 i było wiadomo, że Olimpia będzie musiała wspiąć się na wyżyny, by powalczyć o korzystny rezultat. Gospodarzom udało się jeszcze zewrzeć szyki i do końca pierwszej części, która z pewnością nie była najlepsza w ich wykonaniu, zdołali zmniejszyć straty i do szatni zeszli z wynikiem 12:16.

Początek drugiej połowy spotkania to zdecydowanie lepsza postawa piekarzan, W 36. minucie po bramkach Tomka Kurzawy, Maćka Chromego i Mariusza Kempysa, zawodnicy Sławomira Szenkela zdołali dojść przeciwnika na jedną bramkę. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 45. minuty spotkania, więc kibice zgromadzeni w hali MOSiR-u liczyli na emocjonującą końcówkę z happy endem dla ich ulubieńców. Niestety dla Olimpii, w bramce gości świetnie spisywał się Łukasz Mazur. Na domiar złego w fantastycznej formie strzeleckiej był Stanisław Makowiejew, dzięki czemu w ostatnim kwadransie Siódemka odjechała Olimpii na kilka bramek i ostatecznie wywiozła z Piekar Śląskich komplet punktów, wygrywając 30:24.

Kolejny mecz MKS-u już w sobotę. Również we własnej hali podejmiemy beniaminka rozgrywek MTS Chrzanów.

MKS Olimpia Piekary Śląskie 24:30 (12:16) Siódemka Miedź Legnica

MKS: Kowalczyk, Zemelka – Parzonka 4, Smolin, Kurzawa 5, Chromy 2, Chojniak, Włoka, Fidyt 1, Rosół 2, Kowalski 2, Kempys 8

Siódemka: Mazur, Matkowski – Szuszkiewicz 4, Antosik 1, Płaczek 3, Matkowski, Czuwara 3, Piwko 2, Nastaj 2, Wita 3, Mosiołek, Makowiejew 7, Kozłowski 5

Czerwona kartka: Tomasz Kozłowski (Siódemka) za faul na Wojciechu Parzonce.