Rusza I liga! Na początek Moto-Jelcz Oława
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Rusza I liga! Na początek Moto-Jelcz Oława

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie

Rusza I liga! Na początek Moto-Jelcz Oława

W spotkaniu inaugurującym rozgrywki I ligi piłkarzy ręcznych Olimpia MEDEX Piekary Śląskie zagra w piątek na własnym parkiecie z Moto-Jelczem Oława. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:30.

Za Olimpią bardzo intensywny okres przygotowawczy, w którym drużyna rozegrała kilka wartościowych sparingów, m.in. z superligowym Zagłębiem Lubin. Jak mówi trener piekarskich szczypiornistów prawdziwy sprawdzian jednak dopiero przed drużyną. – Pierwszy mecz to zawsze zagadka. Trudno stwierdzić, w jakiej dyspozycji jesteśmy my. Trudno też wyrokować, w jakiej dyspozycji są przeciwnicy, którzy nie rozegrali zbyt wielu gier kontrolnych, a jedyne informacje dotyczące ich drużyny to te o zasileniu składu przez kilku zawodników Śląska Wrocław – podkreśla Sławomir Szenkel.

Mimo wielu niewiadomych, zespół już nie może doczekać się piątkowej potyczki. – Widać, że chłopaki już szykują się mentalnie na to spotkanie. To pierwszy mecz ligowy, poza tym przed własną publicznością, na którą jak zwykle bardzo liczymy – dodaje trener.

Moto-Jelcz Oława w poprzednim sezonie I ligi grupy B zajął czwarte miejsce. Tuż przed nimi uplasowała się piekarska Olimpia MEDEX.

Spotkanie 1. kolejki I ligi grupy B odbędzie się w piątek 9 września w hali MOSiR przy ul. Ziętka 60. Jego początek zaplanowano na 18:30.