Remis i walka do końca w meczu o lidera!

341119_1449955582_990f_pCóż to był za mecz. Cóż to były za emocje. Hala przy ulicy Ziętka już dawno nie widziała takich tłumów. W sobotni wieczór kibice mogli oglądać widowisko na iście ekstraklasowym poziomie. Wicelider z Piekar Śląskich zremisował z liderem z Piotrkowa, a losy wyniku ważyły się do ostatnich sekund spotkania.

Mecz lepiej zaczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie 2:0. W kolejnych minutach gra się wyrównała, ale Piotrkowianin trzymał Olimpię na dystans, utrzymując tę dwubramkową przewagę aż do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 14:16.

Prawdziwe emocje przyniosła druga odsłona meczu, a w szczególności jej końcówka. Kryzysowy moment dla Olimpii przyszedł w okolicach 40. minuty spotkania. Piotrkowianin zdołał odskoczyć na pięć bramek, dodatkowo w pewnym momencie lider pierwszej ligi grał w potrójnej przewadze. Nasi szczypiorniści bardzo dzielnie znieśli ten okres, przetrzymując napór przeciwnika, co wyraźnie dodało im skrzydeł. Od tego momentu Olimpia mozolnie, ale odrabiała straty do lidera. Niesiona przez fantastyczny doping swoich kibiców drużyna prowadzona przez trenera Szenkela w 56. minucie doprowadziła do wyrównania, a minutę później wyszła na prowadzenie 27:26. W odpowiedzi w ostatniej minucie spotkania Piotrkowianin wyrównał po rzucie karnym. Ostatnia akcja meczu również zakończyła się karnym, tyle że dla Olimpii. Niestety z siedmiu metrów przestrzelił doświadczony Mariusz Kempys i drużyny podzieliły się punktami.