Przygotowania rozpoczęte
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Przygotowania rozpoczęte

Przygotowania rozpoczęte

Godzinnym treningiem w czwartek 20 lipca przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli zawodnicy Olimpii MEDEX Piekary Śląskie. Zawodnicy będą korzystać przede wszystkim z obiektów piekarskiego MOSiR-u. W trakcie okresu przygotowawczego zaplanowano również kilka sparingów.

Łącznie we wtorkowych zajęciach wzięło udział 15 zawodników Olimpii oraz gościnnie zawodnik mistrza Polski, Mateusz Kus. Do drużyny w najbliższych dniach dołączą  Mateusz Czapla, Patryk Miłek, Szymon Kotalczyk i Łukasz Płonka.

O planach na najbliższy czas w kolejnej odsłonie „Hasioka” opowiadał trener Sławomir Szenkel. – Dziś zaczęliśmy od testu biegowego. W przyszłym tygodniu skorzystamy z innych obiektów w Piekarach i też będzie dużo biegania. Z czasem oczywiście będziemy schodzić z obciążeń, będzie więcej zajęć z piłką no i pierwsze mecze kontrolne – zapowiada opiekun Olimpii.

Wśród zaplanowanych sparingów znalazło się miejsce dla wartościowych sprawdzianów z superligowymi przeciwnikami. Olimpia MEDEX zagra m.in. z Gwardią Opole i Piotrkowianinem. Dodatkowo do Piekar przyjedzie dobrze znana nam Ostrovia, a w rewanżu piekarski zespół weźmie udział w corocznym turnieju odbywającym się właśnie w Ostrowie Wielkopolskim. – Bardzo prawdopodobne, że sparingowego grania będzie więcej, jednak o tym kiedy z kim i gdzie, dowiemy się nieco później – dodaje Szenkel.

Na pierwszych zajęciach solidarnie stawili się wszyscy nowi gracze piekarskiej ekipy. Jednym z nich jest bardzo doświadczony Arkadiusz Miszka, który występował dotąd w Chrobrym Głogów. – Przyszedłem tu, by podobnie jak przed rokiem walczyć z chłopakami o pierwsze miejsce. Olimpia pokazała, że potrafi grać. Jest młody zespół, jednak wsparty doświadczonymi zawodnikami może wykręcić jeszcze lepszy wynik. Już po pierwszych zajęciach widać, że chłopcy są zgrani, ekipa jest fajna i na pewno nie będzie problemu z aklimatyzacją – komentuje były reprezentant Polski.

Przypomnijmy, że sezon ligowy rozpocznie się 9/10 września 2017 roku. W pierwszej serii gier Olimpia MEDEX Piekary Śląskie podejmie we własnej hali beniaminka, Viret CMC Zawiercie.

Wstępny plan sparingów Olimpii MEDEX:

05.08. – Ostrovia Ostrów Wlkp. (dom)
10.08. – Gwardia Opole (wyjazd)
23.08. – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (wyjazd)
26.08. – turniej w Ostrowie Wlkp
30.08. – SPR Tarnów