Przegrana w Ostrowcu Świętokrzyskim
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Przegrana w Ostrowcu Świętokrzyskim

340429_1448747086_eb77_pW meczu 24. kolejki I ligi grupy B piłkarzy ręcznych, Olimpia MEDEX Piekary Śląśkie uległa na wyjeździe KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski 29:23 (19:12).

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 29:23 (19:12)

KSZO: Szewczyk, Piątkowski – Jeżyna 4, Fugiel 1, Sękowski 7, Bajwoluk, Afanasjew 7, Kwiatkowski 5, Wojkowski 1, Kalita 4.

Karne: 1/3.
Kary: 8 min.

Olimpia: Zemelka, Kot – Płonka 2, Parzonka, Chromy 6, Włoka, Fidyt 2, Cieślik 3, Rosół, Gogola 1, Kowalski 5, Kowalczyk, Miłek, Kempys 2, Czapla 3.

Karne: 3/3.
Kary: 8 min.

Kary: KSZO 8 minut (Jeżyna, Sękowski, Afanasjew, Wojkowski – po 2 min.). Olimpia 8 minut (Chromy, Cieślik, Rosół, Gogola – po 2 min.).

Po meczu powiedzieli:

Sławomir Szenkel (trener Olimpii): Po raz kolejny nie udało nam się tutaj wygrać. Dzisiaj wygrała drużyna lepsza, lepiej przygotowana do tych zawodów. My przyjechaliśmy tutaj zdaje się zbyt zdekoncentrowani. Można było odnieść tu mylne wrażenie o tym, która drużyna jest, na którym miejscu w tabeli.

Artur Kot (Olimpia): KSZO zagrał dziś bardzo dobre zawody, konsekwentnie w ataku i bardzo dobrze w obronie. My zagraliśmy przede wszystkim niekonsekwentnie w obronie. Za dużo podwyższaliśmy, wychodziliśmy i robiły się luki, a zawodnicy z Ostrowca Św. skrzętnie to wykorzystywali. Naszych poczynań w ataku nie ma co komentować, bo to był obraz nędzy i rozpaczy.

Aleksander Malinowski (trener KSZO): Chciałbym podziękować drużynie i kibicom za fajny prezent urodzinowy. Ciężka praca przynosi rezultaty. Na początku sezonu jeszcze było zbyt wiele roszad w naszym zespole. Z przyjściem Pawła Kwiatkowskiego trochę poprawiła się nasza gra. Nie chciałbym za ten mecz nikogo wyróżniać. Dziś cały zespół zagrał bardzo dobrze. Chciałbym powtarzać tę formułkę po każdym spotkaniu… zagraliśmy najlepszy mecz w sezonie. Takie mecze dają pozytywnego kopa i wiarę, że możemy grać jak równy z równym z każdym, nawet wyżej notowanym rywalem.

Karol Szewczyk (KSZO): Zgadzam się z trenerem. Tak naprawdę to zespół zawsze wygrywa i zespół przegrywa. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować kibicom. Musieliśmy rozegrać ten mecz o takiej nietypowej porze, w czwartek. Kibice przyszli jednak w dużej liczbie, fajnie dopingowali. Bardzo się cieszymy, że mamy grupę stałych kibiców, którzy w „nocy o północy” przyjdą i będą nas zawsze wspierać. Co do meczu, wiedzieliśmy, że nie będzie należał do łatwych. Podeszliśmy do niego skoncentrowani. Ta koncentracja i odpowiednie nastawienie były chyba kluczem do zwycięstwa. Wiedzieliśmy, że Olimpia ma dość szeroki i wyrównany skład, dobrych rezerwowych. Obawialiśmy się czy wytrzymamy drugą połowę, ale udało się. Graliśmy mądrze, długo rozgrywając swoje akcje i gdzieś w końcówkach tych akcji rzucać gole. Bardzo się cieszymy, bo załatwiliśmy sobie pozostanie w I lidze na kolejny sezon, bez oglądania się na wyniki innych drużyn.

źródło: własne/KSZO.info