Pożegnanie sezonu. Pożegnanie LEGENDY
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Pożegnanie sezonu. Pożegnanie LEGENDY

Mariusz Kempys

Pożegnanie sezonu. Pożegnanie LEGENDY

22 sezony, ponad 500 rozegranych meczów i ponad 2000 bramek. Tak w wielkim skrócie wyglądała kariera największej legendy piekarskiej piłki ręcznej w barwach Olimpii. To już dziś, 20 maja 2017 roku Mariusz Kempys zakończy swoją długoletnią karierę sportową.

Doświadczony rozgrywający swoją przygodę z zawodniczą karierą zakończy meczem 26. kolejki I ligi grupy B, w której Olimpia MEDEX Piekary Śląskie zmierzy się na własnym parkiecie z Siódemką Miedź Legnica. Spotkanie to może zadecydować o zajęciu przez naszą drużynę drugiego miejsca na koniec ligowego sezonu.

Olimpia przegrała ostatnie dwa wyjazdowe spotkania i straciła szansę na zajęcie pierwszego miejsca na koniec rozgrywek. Sobotni mecz jednak może zapewnić jej drugie miejsce w końcowej tabeli. Oprócz korzystnego wyniku w Końskich potrzebne jest oczywiście zwycięstwo. Szansa na nie jest spora, bowiem Olimpia jak dotąd pokonała wszystkich rywali, którzy zawitali do Piekar Śląskich. Siódemka to wymagający rywal, a przy korzystnych wynikach ma jeszcze szanse na zajęcie piątego miejsca w tabeli. Niemniej piekarzanie nie zamierzają komukolwiek pozwolić zdobyć swojej twierdzy i zwycięstwem godnie pożegnać popularnego „Mańka”.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w hali piekarskiego MOSiR-u przy ulicy Ziętka 60.