Po spotkaniu monitorującym projektu z FIO
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Po spotkaniu monitorującym projektu z FIO

W środę 15 października w siedzibie klubu MKS Olimpia Piekary Śląskie odbyła się wizyta monitorująca projekt, na który nasz klub pozyskał dofinansowanie z Programu Fundusz Inicjatyw Lokalnych – Śląskie Lokalnie.

Z ramienia FIO kontrolę przeprowadził Paweł Kmiecik z Centrum Inicjatyw Lokalnych, które jest biurem pośredniczącym w realizacji projektów. – Spotkanie monitorujące ma charakter pomocniczy i doradczy. Nie chodzi w nim o wyciąganie konsekwencji w przypadku stwierdzenia braków w dokumentacji projektowej, a jedynie o wskazanie obszarów wymagających nadrobienia zaległości. Podczas monitoringu sprawdza się merytoryczną zgodność realizacji projektu z zawartym we wniosku jego planem oraz poprawność prowadzonej księgowości – opowiada o przebiegu spotkania Kmiecik.

Kontrolę obsługiwał z ramienia naszego klubu Ryszard Osmulski, wiceprezes, a zarazem koordynator projektu, który mówi o postępach prac. – Środki w ramach projektu zostaną przeznaczone na adaptację lokalu oraz zakup sprzętu wraz z niezbędnym wyposażeniem dla naszego klubu. Do tej pory wyremontowaliśmy dwa pomieszczenia i kupiliśmy komputer. Obecnie czekamy na kolejne dwa urządzenia – drukarkę z kserem i telefon z faksem – mówi wiceprezes MKS-u Olimpia.

Do Programu złożono 633 wnioski. 602 spośród nich przeszło pozytywnie I etap oceny formalnej. W wyniku oceny merytorycznej do dofinansowania zostały zakwalifikowane 130 z nich.

loga fio