Piłka ręczna dla najmłodszych - MG 2 i Olimpia zapraszają!
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.0
View Cart Check Out

Piłka ręczna dla najmłodszych

Piłka ręczna dla najmłodszych – MG2 i Olimpia zapraszają!

Piłka ręczna dla najmłodszych

fot. Radosław Cięciel

Czas po zakończeniu ligowych zmagań to okres kiedy poświęcamy więcej uwagi naszym najmłodszym, przyszłym zawodnikom.

Rozpoczyna się proces rekrutacji do klasy sportowej o profilu piłki ręcznej chłopców, która tradycyjnie powstanie w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich. Pragniemy zachęcić chłopców z rocznika 2002 do rozpoczęcia wspaniałej przygody, jaką jest piłka ręczna. Dlatego wspólnie ze szkołą organizujemy kilka akcji:

27 kwietnia – XI Turniej Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora MG2 oraz Prezesa MKS Olimpia Piekary Śląskie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj.

7, 14, 21, 28 maja, 16:30 – cykl otwartych treningów piłki ręcznej dla dzieci z zawodnikami MKS Olimpia.

11 maja, 16:30 –Trening z Mistrzem – Krzysztof Przybylski (boisko MG2).

18 maja, 9:00 – IV Edycja Ogólnopolskiego Turnieju „Szczypiorniak na Orlikach” (boisko MG2).

27 maja i 11 czerwca, 16:00 – próba sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy sportowej o profilu piłki ręcznej chłopców (hala MOSiR).

 

Turniej Piłki Ręcznej

Pod koniec kwietnia odbył się XI Turniej Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora MG2 oraz prezesa MKS Olimpia Piekary Śląskie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj, gdzie zmierzyły się drużyny reprezentujące piekarskie szkoły.

Więcej na temat tego turnieju znajdziecie >>TUTAJ<<

 

Treningi dla dzieci z zawodnikami MKS Olimpia

W czwartek 7 maja rozpoczęliśmy cykl otwartych treningów dla dzieci prowadzonych przez zawodników MKS Olimpia. Treningi te potrwają do końca maja w każdy czwartek o 16:30 w hali MOSiR. Podczas zajęć będzie można zgłębić technikę i taktykę piłki ręcznej, sprawdzić się w torach sprawnościowych oraz przećwiczyć poszczególne próby z testu sprawności fizycznej, który czeka kandydatów do tworzonej klasy sportowej. Zajęcia będą prowadzić: Mariusz Kempys, Adam Ogórek, Michał Rosół, Kamil Cieniek, Wojciech Parzonka, Damian Kowalczyk, Arkadiusz Kowalski, Maciej Chromy.

 

Trening z Mistrzem

W poniedziałek 11 maja o 16:30 zapraszamy na II edycję Treningu z Mistrzem. W tym roku zaprosiliśmy pana Krzysztofa Przybylskiego. Impreza odbędzie się na otwartym boisku Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich. Trener Przybylski obecnie prowadzi drużynę PGNiG Superligi – KS SPR Chrobry Głogów. W latach 2008-2010 był trenerem Kadry Narodowej Kobiet w Piłce Ręcznej. Pan Krzysztof to wieloletni zawodnik, a później również trener GKS Olimpia Piekary Śląskie. Podczas swej pracy z Olimpią osiągnął największy sukces w historii klubu, zajmując 4. miejsce w ekstraklasie w sezonie 2006/2007. Trenował również drużyny: Ruch Chorzów, Zgoda Ruda Śląska, NMC Powen Zabrze, MKS Piotrkowianin. Oczywiście dla najlepszych uczestników przewidziano wiele niespodzianek, nagród, gadżetów.

Więcej informacji znajdziecie >>TUTAJ<<

 

 „Szczypiorniak na Orlikach”

To już IV edycja ogólnopolskiej akcji „Szczypiorniak na Orlikach”. Organizatorami i pomysłodawcami akcji są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem akcji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Turnieje eliminacyjne będą przeprowadzone na wybranych 64 obiektach „Moje boisko – Orlik 2012” i boiskach otwartych w całej Polsce.W Piekarach Śląskich turniej zostanie rozegrany na boisku otwartym w Miejskim Gimnazjum nr 2 w kategorii dziewcząt i chłopców. Zespoły mogą być również mieszane. Turniej odbędzi e się w dniu 18 maja 2015 roku o godzinie 9:00.Celem akcji „Szczypiorniak na Orlikach” jest popularyzacja piłki ręcznej wśród nauczycieli i dzieci ze szkół podstawowych, zachęta do wprowadzania programów nauczania piłki ręcznej w szkołach podstawowych oraz na obiektach sportowych Orlik. Akcja polega na zorganizowaniu turniejów piłki ręcznej dla dziewcząt/chłopców – uczniów/uczennic z okolicznych szkół podstawowych. W rozgrywkach mogą startować zarówno reprezentacje szkół, jak drużyny poszczególnych klas oraz drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych działające w ramach jednej szkoły. Zespoły mogą liczyć maksymalnie 12 osób + trener (opiekun). Gramy systemem każdy z każdym 2×10 minut. W naszej wspólnej akcji ważne jest, kto wygra i zdobędzie nagrody – ale najważniejsze, by był dla wszystkich uczestników fajną sportową przygodą i dobrą zabawą.

Nagrody

Wszystkie drużyny, uczestniczące w turniejach SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH, otrzymają komplet koszulek (po 12 szt. na drużynę + koszulka dla trenera) oraz dyplomy.

Wielki Finał

Turniej finałowy – Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom, odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2015 roku w Krakowie. Mecze o medale zostaną rozegrane 20 czerwca, tuż przed meczem towarzyskim w Kraków Arenie, gdzie Biało-czerwoni, brązowi medaliści MŚ w Katarze podejmą wicemistrzów Europy Duńczyków! To właśnie w tej pięknej, nowoczesnej hali Polacy rozgrywać będą wszystkie mecze w ramach EHF Euro 2016!

Dodatkowe informacje – Michał Boczek 501 509 597

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

 

Próba sprawności fizycznej

Zwieńczeniem wszystkich przedsięwzięć będzie próba sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy sportowej o profilu piłki ręcznej chłopców tworzonej pod patronatem MKS Olimpia w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich. Tutaj pragniemy zachęcić szóstoklasistów do uczestnictwa w majowych otwartych treningach, prowadzonych przez naszych zawodników (Mariusz Kempys, Adam Ogórek, Michał Rosół, Kamil Cieniek, Wojciech Parzonka, Damian Kowalczyk, Arkadiusz Kowalski, Maciej Chromy), które z pewnością pomogą im w uzyskaniu najlepszych wyników.