Pierwsza ligowa porażka MKS-u

Miedź Legnica - MKS Olimpia Piekary Śląskie

W meczu 2. kolejki I ligi MKS Olimpia Piekary Śląskie uległa na wyjeździe Siódemce Legnica 28:24 (15:10). Szczypiorniści z Piekar, pomimo oddania sporej ilości rzutów w stronę bramki legniczan, razili nieskutecznością i musieli w niedzielę uznać wyższość rywali.

Kluczowe dla losów spotkania było 8 minut pierwszej połowy spotkania, w których zawodnicy MKS-u stracili pięć bramek z rzędu i pomimo prób odrabiania strat w drugiej części meczu (na trzy minuty przed końcem przewaga Siódemki stopniała do czterech bramek), nie zdołali z Dolnego Śląska wywieźć zdobyczy punktowej.

Siódemka Legnica tym samym odniosła drugie zwycięstwo w rozgrywkach i zasiadła na fotelu lidera grupy B I ligi.

MSPR Siódemka Legnica 28:24 MKS Olimpia Piekary Śląskie

MSPR Siódemka: Mazur, Szuszkiewicz 6, Skiba 1, Płaczek 1, Matkowski, Czuwara 3, Piwko 2, Nastaj 4, Wita, Będzikowski, Makowiejew 4, Kozłowski 7.

MKS Olimpia: Kowalczyk, Zemelka, Parzonka 1, Smolin 2, Kurzawa 2, Chromy 4, Włoka, Cieniek 3, Rosół 2, Kowalski 3, Kempys 4, Tatz 1, Danysz 2.