Pewne zwycięstwo i przełamanie Olimpii

MKS Olimpia Piekary Śląskie

W meczu 8. kolejki I ligi grupy B piłkarzy ręcznych MKS Olimpia Piekary Śląskie pewnie pokonał we własnej hali ŚKPR Świdnica 26:18. Spotkanie było dość jednostronnym widowiskiem. Świdniczanie ani razu nie doprowadzili do remisu, w jednym momencie meczu udało się im dojść piekarzan na dwie bramki, jednak nasi gracze szybko wybili rywalom z głowy marzenia o wywiezieniu z Piekar korzystnego rezultatu.

MKS bardzo szybko objął inicjatywę w spotkaniu. Po sześciu minutach na tablicy widniał wynik 3:0 i można było spodziewać się gładkiej przeprawy naszej drużyny. Świetnie grała obrona, stawiając przeciwnikowi trudne warunki, z którymi ŚKPR sobie początkowo nie radził. Mimo przebudzenia świdniczan i prób odrabiania strat w kolejnych minutach meczu, to szczypiorniści Olimpii cały czas kontrolowali przebieg spotkania, schodząc po pierwszej połowie do szatni z wynikiem 14:9.

Druga część meczu początkowo nadal toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy grając „bramka za bramkę” z ubiegiem czasu przybliżali się do zdobycia w czwartkowy wieczór kompletu punktów. Jedyny poważny przestój nasi zawodnicy zanotowali między 45., a 49. minutą. W ciągu kilku minut z wyniku 18:12 zrobiło się 18:16 i w hali piekarskiego MOSiR-u zapowiadało się na nerwową końcówkę. Na szczęście Olimpia szybko się pozbierała i w pięć minut wbiła świdniczanom sześć bramek, nie tracąc przy tym żadnej. W tym momencie już nikt nie miał wątpliwości, że dwa punkty zostaną w Piekarach i na przerwę udamy się w dobrych nastrojach. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:18.

Zawodnikiem meczu, otrzymując tym samym żółtą koszulkę, wybrany został Tomasz Kurzawa.

Kolejne spotkanie rozegramy 15 listopada w Ostrowie Wielkopolskim. Naszym przeciwnikiem będzie wówczas miejscowa Ostrovia.

MKS Olimpia Piekary Śląskie 26:18 ŚKPR Świdnica

MKS Olimpia: Kowalczyk, Zemelka – Parzonka 4, Smolin 1, Kurzawa 3, Chromy 5, Włoka, Fidyt, Cieniek 2, Rosół 6, Gogola, Miłek, Kempys 1, Tatz 2, Danysz 2.

ŚKPR Świdnica: Bajkiewicz, Misiejuk 3, Węcek, Rzepecki 1, Piedziak 4, Czerwiński, Bieżyński, Chaber, Rogaczewski K. 5, Motylewski 1, Krzaczyński 3, Potocki, Rogaczewski P. 1, Gil, Dębowczyk.