Pewna wygrana w sparingu

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie

W pierwszym domowym sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek sezonu 2016/2017 Olimpia MEDEX Piekary Śląskie pokonała ASPR Zawadzkie 29:23 (10:14). Najskuteczniejszy w drużynie prowadzonej przez trenera Sławomira Szenkela był Maciej Chromy.

Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu piekarzan. Wiele strat i słaba skuteczność w ofensywie nie pozwoliły wejść zawodnikom Olimpii na właściwy poziom. Świetną partię w bramce przyjezdnych rozegrał doświadczony Sławomir Donosewicz i to goście prowadzili do przerwy czterema trafieniami.

W drugiej części meczu na parkiecie oglądaliśmy odmieniony zespół gospodarzy. Agresywniejsza gra w obronie i dobre interwencje Pawła Zemelki pozwoliły dojść przeciwników, a później odskoczyć na kilka bramek. Przewaga Olimpii w drugiej połowie była kolosalna, bo zespół z Piekar wygrał drugie trzydzieści minut aż dziesięcioma golami, a cały mecz 29:23.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – ASPR Zawadzkie 29:23 (10:14)

Olimpia: Kot, Zemelka – Chromy 7/1, Cieślik 1, Czapla 4, Parzonka 3, Rosół 3, Płonka, Fidyt 1, Kowalski 3, Kempys 6/1, Kotalczyk, Miłek, Kucharczyk, Gogola, Ludyga 1.

Kary: 4 minuty (Cieślik 4 min.)