Ostrów zdobyty!

olimpia Piekary Śląskie

Świetną formę potwierdzili w sobotni wieczór szczypiorniści Olimpii Piekary Śląskie. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Sławomira Szenkela pokonali na wyjeździe Ostrovię Ostrów Wielkopolski i zajęli pozycję samodzielnego wicelidera rozgrywek.

Do soboty Ostrovia była niepokonana na własnym parkiecie. Jako jedyna także w tym sezonie zdołała pokonać obecnego lidera, Piotrkowianina. Początek meczu zdecydowanie potoczył się pod dyktando naszego zespołu. Po niespełna dziesięciu minutach m.in. dzięki świetnym interwencjom Artura Kota Olimpia prowadziła już 7:1. Trener gospodarzy Krzysztof Przybylski w tym czasie wykorzystał już dwie przerwy na żądanie. Na nic jednak się to zdało. Olimpia nie dała się gospodarzom i utrzymywała przewagę, w 26. minucie prowadząc już 18:10. Końcówkę pierwszej połowy nieco lepiej zagrali gospodarze, dzięki czemu zniwelowali straty do pięciu bramek.

Po przerwie Ostrovia wzięła się ostro do pracy. W 44. minucie doprowadziła do wyniku tylko 26:27. To jednak wszystko, na co było stać podopiecznych trenera Przybylskiego tego wieczoru. Gracze z Piekar Śląskich znów odskoczyli na kilka bramek i dowieźli spokojnie zwycięstwo do końca. Tym razem świetnie piekarzanie zaprezentowali się na skrzydłach, a graczy z Wielkopolski wypunktował Łukasz Płonka, zdobywca aż 12 bramek.

Olimpia po 12. kolejkach jest samodzielnym wiceliderem I ligi grupy B. W kolejną sobotę, na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek, piekarscy szczypiorniści podejmą w hitowo zapowiadającym się meczu lidera z Piotrkowa Trybunalskiego. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Jego początek o 18:00.

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – MKS Olimpia Piekary Śląskie 34:39 (14:19)

Ostrovia: Adamczyk, Marciniak, Foluszny – Tomczak 7/2, Łyżwa 6/1, Klara 6, Kuśmierczyk 4, Staniek 4, Wojciechowski 2, Bielec 2, Piosik 1, Krzywda 1, Gajek 1.